مدیرعامل آب منطقه ای گیلان اعلام کرد:

کاهش ۶۰ میلیون متر مکعبی ذخیره آب سد سفیدرود

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان در گفتگویی تلفنی با خبر شبکه باران ذخیره فعلی سد سفیدرود اندکی کمتر از سال گذشته در مدت مشابه اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، وحید خرّمی در مصاحبه تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به آخرین وضعیت ذخیره پشت سد سفیدرود، اظهار کرد میزان ذخیره پشت سد سفیدرود هم اکنون ۹۲۴ میلیون متر مکعب است.

وی با بیان اینکه این میزان در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته حدود ۶۰ میلیون مترمکعب کمتر است، افزود: متوسط ورودی هم اکنون ۷۱ متر مکعب بر ثانیه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲۱۰ متر مکعب بر ثانیه تقریباً یک سوم شده و اندکی نگران کننده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان‌عدم پوشش برفی مناسب سطح استان و حوضه آبریز در سد سفیدرود را از دلایل این موضوع عنوان کرد و ادامه داد: در مقایسه با سال گذشته شاهد پوشش برفی کمتر در سطح استان و حوضه آبریز سد سفیدرود هستیم که سبب شده تا نگرانی‌هایی برای آورد سفیدرود در بهار و تابستان داشته باشیم.

وی با اشاره به انجام لایروبی انهار در استان گیلان، گفت: هرساله برنامه‌ریزی‌های لازم انجام و عملیات لایروبی در ماه پایانی سال شروع می‌گردد.

مهندس خرّمی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۵۰۰ کیلومتر از انهار لایروبی شود، افزود: در حال حاضر ۱۵۰ کیلومتر از انهار یک و دو لایروبی شده و مابقی نیز پیمانکاران تعیین شده بر اساس اولویت‌ها اجرا خواهد شد.

Share