محبی: توهین به رئیس جمهور هم جرم است هم حرام

پس لرزه های شعار مرگ بر روحانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن اصفهان

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر به توهین به رییس جمهور در راهپیمایی ۲۲ بهمن واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، روز گذشته و در جریان راهپیمایی ۲۲ بهمن در اصفهان و با وجود تذکرهای مکرر رهبرانقلاب جمعی از افراد در مراسم ۲۲ بهمن اصفهان شعار مرگ بر رئیس جمهور می‌دادند.

در همین راستا جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در توئیتی نوشت؛ توهین به رئیس جمهور قانونی کشور هم حرام و هم جرم است. کسانی که از این کار حمایت کرده و می‌کنند نیز در جرم آن‌ها شریکند.

اما نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در واکنشی عجیب عنوان کرد: در حال حاضر همه باید به فکر وحدت و پیشبرد امور کشور باشیم شاید این موضوع در قالب شوخی بوده است.

«عباس مقتدایی خوراسگانی»، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با توهین به رئیس جمهور در جریان راهپیمایی بیست و دوم بهمن در اصفهان به برنا گفت: آنطور که پیداست در یک بخشی خارج از مسیر اصلی راهپیمایی این اتفاق رخ داده اما اینکه آیا برنامه ریزی قبلی بوده یا نه؟! من از کیفیت آن اطلاعی ندارم و فقط تصاویری را مشاهده کردم.

او افزود: در روزهای جشن ملی همه باید متناسب با نیاز جامعه از اصول اساسی انقلاب دفاع کنند و این یک اصل پذیرفته شده است و همه باید از نظر رعایت احترام، مسئولین کشور را محترم بشماریم.

مقتدایی تاکید کرد: هیچ فرد انقلابی نباید خارج از معیارهای پذیرفته شده کشور عمل کند. البته بازبینی فیلم مربوطه نشان می‌دهد این افراد ده بیست نفر یا چند ده نفر بیشتر نیستند و نمی‌توان آن‌ها را به عنوان مجموعه‌ای از راهپیمایی کنندگان در نظر گرفت.

او اضافه کرد: در واقع من فکر می‌کنم این صحنه خارج از مسیرها بوده است.

نماینده مردم اصفهان تصریح کرد: همه ملت می‌دانند که رعایت هنجارها و رعایت مقررات باید در همه سطوح انجام بگیرد. من عقیده دارم نباید به حاشیه‌هایی که به اساس وحدت ملت لطمه می‌زند، وارد شویم. اگر خطایی در جایی اتفاق افتاده است نباید آنگونه رفتار کرد که گویی اصلی اساسی که همان وحدت ملت، هم گامی و هم راهی مردم با نهاد‌های قانونی است، خدشه دار شود.

او اظهار کرد: در مجموع و در یک کلمه عرض می‌کنم که این رخداد مربوط به یک جریان کلی راهپیمایی نیست و در حال حاضر همه باید به فکر وحدت و پیشبرد امور کشور باشیم شاید این موضوع در قالب شوخی بوده است.

Share