نماینده رودبار خبر داد؛

قول وزیر صمت برای کاهش گرانی‌ها تا ماه آینده | دپوی کالاهای اساسی در گمرک

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی از قول وزیر صمت در خصوص کاهش گرانی‌های برخی از کالا طی یک ماه آینده خبر داد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط مجلس شورای اسلامی کالاها بدون گذراندن کارهای اداری آزاد شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، مهرداد گودرزوند چگینی با بیان اینکه مجلس از روز اول آغاز به کار خود مسئله معیشت را جزو اولویت‌های اصلی خود قرار داده است، اظهار کرد: طبق اصل ۱۲۶ قانون اساسی وظیفه کنترل و مسؤولیت بازار بر عهده قوه مجریه و بحث نظارت بر انجام این کار بر عهده مجلس شورای اسلامی است.

وی عمده‌ترین مشکل در گرانی کالاهای اساسی را توزیع نامناسب کالا دانست و گفت: دپو برخی از اقلام اساسی در گمرک منجر به توزیع نامناسب کالا و درنتیجه افزایش گرانی‌ها شده است لذا اگر دولت اقدامات لازم را به‌موقع انجام دهد بسیاری از این مشکلات برطرف می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی از قول وزیر صمت در خصوص کاهش گرانی‌های برخی از کالا طی یک ماه آینده خبر داد و افزود: در جلسه غیرعلنی هفته گذشته که میان مجلس و وزیر صمت برگزار شد ایشان قول کاهش گرانی‌ها در ماه آینده را داده و با پیگیری‌های صورت گرفته توسط مجلس شورای اسلامی کالاها بدون گذراندن کارهای اداری آزاد شدند.

چگینی با اذعان به اینکه اصلاح ساختار بودجه توسط مجلس شورای اسلامی و کمیسیون برنامه بودجه در حال انجام است، تصریح کرد: یکی از مواردی که باید نظارت دقیق در آن انجام شود چگونگی هزینه کردن بودجه توسط دولت است زیرا در این صورت برخی از مشکلات ازجمله اختصاص ارز برای کنترل بازار پیش می‌آید.

وی با تأکید بر لزوم توجه به کنترل قیمت‌ها قبل از افزایش قیمت بیان کرد: کاهش قیمت کالا پس از افزایش قیمت به همین راحتی‌ها نیست زیرا گران شدن کالاهای اساسی به دلیل برخی از چسبندگی‌ها ایجاد می‌شود.

نماینده رودبار با بیان اینکه یکی از دلایل اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: در این بیانیه مقام معظم رهبری تأکید بسیاری به استفاده از جوانان داشته و یکی از اهداف مجلس در اصلاح قانون انتخابات را کاهش سن کاندیدهای ریاست جمهوری به ۴۰ سال توجه به گام دوم است که باید در کمیسیون شوراها و صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گیرد‌.

Share