فرمانده انتظامی گیلان خبر داد:

دستگیری ۸۷ محتکر اقلام ضروری در گیلان | کشف بیش از ۱۸ میلیارد تومان مواد غذایی

سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری ۸۷ محتکر اقلام ضروری از ابتدای سال تاکنون در گیلان خبر داد و گفت: شناسایی و برخورد با محتکران کالا در دستور کار پلیس استان قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری ۸۷ محتکر اقلام ضروری از ابتدای سال تاکنون در گیلان خبر داد و گفت: شناسایی و برخورد با محتکران کالا در دستور کار پلیس استان قرار دارد.

سردار «عزیزاله ملکی» اظهار داشت: در راستای مبارزه با برهم زنندگان نظم اقتصادی، اقدامات همه جانبه برای شناسایی و برخورد با محتکران کالا در دستور کار پلیس قرار دارد.

فرمانده انتظامی گیلان در تشریح عملکرد پلیس استان در راستای مبارزه با احتکار کنندگان اقلام بهداشتی از ابتدای سال تاکنون به دستگیری ۴۲ نفر از محتکران اشاره کرد و اذعان داشت: با اشراف و رصدهای اطلاعاتی صورت گرفته توسط ماموران انتظامی استان، ۲۴۵ هزار و ۹۸۲ قطعه انواع ماسک احتکار شده در گیلان کشف شده است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه عده‌ای از اخلالگران اقتصادی با احتکار اقلام ضروری بهداشتی در دوران کرونا سعی در سودجویی داشتند افزود: با توجه به اینکه برخورد با محتکران از اهداف نیروی انتظامی است از ابتدای سال تاکنون ۱۰۷ هزار و ۶۶۰ عدد انواع دستکش بهداشتی توسط پلیس گیلان کشف شده و محتکران با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

وی از کشف ۴ هزار و ۶۳۱ لیتر الکل و ۲۲۵ هزار و ۳۹ لیتر انواع ماده ضدعفونی احتکار شده از ابتدای سال تاکنون در گیلان خبر داد و بیان داشت: اصلی‌ترین رکن مبارزه با محتکران اقلام ضروری، انسجام دستگاه‌های اجرایی در این امر است.

سردار ملکی با اشاره به دستگیری ۴۵ نفر از محتکران مواد غذایی از آغاز سال جاری تا کنون گفت: در این خصوص ۹ هزار و ۳۰۹ کیلوگرم روغن خوراکی، ۶۰۸ کیلوگرم گوشت و فرآورده‌های گوشتی، ۴ هزار و ۹۲۵ کیلوگرم انواع مواد خوراکی و ۱۱۸ هزار و ۴۸۰ کیلوگرم غلات احتکاری توسط پلیس گیلان کشف شده است.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۴۷ پرونده احتکار مواد غذایی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال شده تصریح کرد: ارزش ریالی مواد غذایی کشف شده ۱۸۶ میلیارد و ۶۶۴ میلیون و ۵۸۵ هزار ریال است.

این مقام ارشد انتظامی در پایان با قدردانی از همکاری آگاهانه مردم با پلیس، از شهروندان وظیفه‌شناس خواست در صورت مشاهده یا اطلاع از احتکار کالا و لوازم اساسی، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

Share