در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش گیلان چه گذشت؟

برنامه‌های آموزش و پرورش استان گیلان در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، نقشه سند تحول بنیادین و همچنین برنامه‌های وزیر محترم آموزش و پرورش در زمان اخذ رأی اعتماد زمینه ساز تحول شگرف در نظام فرهنگی و آموزشی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، در حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش، محمد رحمتی به سمت مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان گیلان منصوب شد.

رئیس سازمان سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به مأموریت‌های متنوع بزرگترین دستگاه تعلیم و تربیت در تعالی آموزشی کشور اظهار داشت: برنامه‌های آموزش و پرورش استان گیلان در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، نقشه سند تحول بنیادین و همچنین برنامه‌های وزیر محترم آموزش و پرورش در زمان اخذ رأی اعتماد زمینه ساز تحول شگرف در نظام فرهنگی و آموزشی می‌شود.

تجربه بالای رحمتی آینده خوبی را برای آموزش و پرورش گیلان نوید می‌دهد

شاپور محمدزاده با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی آینده ۲۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان در مدارس کشور جذب می شوند  و همچنین ۲۵ هزار و ۳۰۰ نفر از همکاران فرهنگی تبدیل وضعیت خواهند شد.

وی با اشاره به رقم ۲ میلیون ۷۰۰ هزار بی سواد گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در سرشماری سال ۹۵ گفت: با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته این رقم به کمتر از یک میلیون بی‌سواد کاهش یافته است.

محمدزاده با تاکید بر اینکه شبکه شاد در استان گیلان نیز باید جدی گرفته شود، بیان داشت: شروع سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور اعلام شده حتی در استان‌های با وضعیت بهتر نیز می‌توانند ۲ هفته زودتر واحدهای آموزشی را بازگشایی کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ویژگی‌های مدیرکل جدید آموزش و پرورش گیلان، اظهار داشت: تجربه بالای ایشان و تعامل بالای وی در استفاده از ظرفیت‌های مختلف، آینده خوبی را برای آموزش و پرورش استان نوید می‌دهد.

محمدزاده در پایان از تلاش‌های نادر جهان‌آرای در ۲ سال اخیر و همچنین توفیقات وی در دوران مسئولیت تقدیر کرد.

دغدغه‌های مهم آموزش و پرورش گیلان از نگاه مدیرکل جدید

محمد رحمتی، مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این آیین با اشاره به ضرورت اعتلای نظام تعلیم و تربیت استان اظهار داشت: اجرای اسناد بالادستی همچون سند تحول بنیادین سبب تحول و احیای آموزش و پرورش می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم بهره‌گیری نیروی انسانی متخصص در پیشبرد اهداف عالیه آموزش و پرورش، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های مدیران، معلمان و کارشناسان از راهبردهای آموزش و پرورش استان گیلان در دوره جدید است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به شرایط کرونایی جامعه، خاطرنشان کرد: ارتقای شبکه آموزشی شاد و تأمین نیروی انسانی در سال تحصیلی پیش رو از دغدغه‌های مهم آموزش و پرورش استان است.

جهان‌آرای: در سلسله مراتب اداری آمدن و رفتن مدیران امری طبیعی است

مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان گیلان هم در این مراسم خدمت در دستگاه تعلیم و تربیت را سرمایه الهی و همیشگی دانست و بر ادامه خدمت به فرهنگیان و دانش آموزان و توسعه فرهنگ نشاط تأکید کرد.

نادر جهان‌آرای افزود: در سلسله مراتب اداری آمدن و رفتن مدیران امری طبیعی است و برماست تا آخرین دقایق بر عهدی که با مردم در ارائه خدمت بسته‌ایم؛ وفادار بمانیم.

رحمتی از مدیران با اخلاق، باسابقه، مدبر و دلسوز نظام فرهنگی استان است

علی اوسط اکبری مقدم در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید آموزش و پرورش استان با اشاره به جایگاه والای دستگاه تعلیم و تربیت کشور، افزود: همه مسائلی که در زندگی مادی و معنوی انسان ها شکل می‌گیرد، ناشی از جایگاه آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه نظام متکی بر ساختار آموزش و پرورش است، اظهار داشت: دستگاه آموزش و پرورش بر اساس وظایف خود در راستای تعالی انسان ها قدم بر می‌دارد بنابراین باید به این مجموعه توجه ویژه شود.

معاون عمرانی استاندار گیلان با اشاره به نقش و جایگاه مهم معلمان در تعلیم و تربیت آینده سازان کشور خاطرنشان کرد: خاطرات دوران کودکی و دانش آموزی با معلمان ماندگار می‌ماند.

اکبری مقدم خدمت در آموزش و پرورش را توفیق الهی دانست و اضافه کرد: هر فردی که در نظام آموزش و پرورش خدمت می کند در واقع در راستای تعالی انسان‌ها گام بر می‌دارد و این افراد بهترین و برگزیده ترین انسان‌های جامعه هستند و کار و خدمتگزاری آنان ارزشمند است.

وی ضمن قدردانی از مدیرکل سابق آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه وی به دور از علایق سیاسی در راستای اعتلای فرهنگ استان مدیریت کرد، افزود: جایگزین وی نیز از مدیران با اخلاق، باسابقه، مدبر و دلسوز نظام فرهنگی استان است.

در این مراسم از زحمات ۲ سال و ۹ روزه نادر جهان آرای تقدیر و محمد رحمتی به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان گیلان معرفی شد.

محمد رحمتی متولد ۱۳۴۷ لاهیجان و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی است. ریاست اداره تعاون و امور رفاهی آموزش و پرورش استان گیلان و همچنین مدیریت آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان از مرداد ۹۱ تاکنون بخشی از مسئولیت های وی در ۳۳ سال سابقه خدمت است.

Share