استاندار گیلان در نشست با اعضای مجمع نمایندگان مطرح کرد:

قطع زنجیره گسترش شیوع کرونا نیازمند رعایت توصیه‌های بهداشتی است

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم تقویت فضای همدلی و همراهی در استان، گفت: قطع زنجیره گسترش شیوع کرونا، نیازمند رعایت توصیه های بهداشتی از سوی همگان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ارسلان زارع در نشست با اعضای مجمع نمایندگان استان که به منظور بررسی آخرین وضعیت بیماری کرونا برگزار شد، افزود: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ظرفیت بسیار خوبی برای پیگیری مسائل و مشکلات در سطح ملی و نیز حفظ و تقویت آرامش اجتماعی دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان به پیگیری مستمر از دو هفته گذشته مبنی بر استقرار بیمارستان موقت اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه تمهیدات و پیش بینی ها برای استقرار بیمارستان ۳۶۰ تختخوابی موقت صورت گرفته و آمادگی وزارت دفاع درخصوص راه اندازی  اعلام شد.

استاندار گیلان بر ضرورت حفظ آرامش اجتماعی جامعه تاکید و تصریح کرد: فضای همدلی و همراهی باید بیشتر شود و مردم با جدی گرفتن مقابله با این ویروس، کمال همکاری را با خدمتگزاران خود داشته باشند.

وی با بیان اینکه دولت تمام اهتمام خود را بکارگرفته اگرچه در این مسیر نواقص و مشکلاتی وجود دارد، افزود: شاخص زیرساخت‌های بهداشت استان گیلان نسبت به میانگین کشوری کمتر است و بدیهی بود که با محدودیت امکانات و نیروی انسانی، آمادگی برای مواجهه با این ویروس در سطح وسیع نداشته باشیم به همین خاطر مکررا درخواست پشتیبانی بیشتر از وزارت بهداشت داشته ام.

زارع با اشاره به اینکه علیرغم استفاده از تمامی ظرفیت‌های دولتی و غیردولتی نیازمند امکانات بیشتری از جمله تجهیزات هستیم، اظهار کرد: به منظور قطع زنجیره گسترش شیوع ویروس کرونا، همچنان رعایت توصیه های بهداشتی توسط مردم و حضور در منازل برای موفقیت مقابله با این بیماری ضرورت دارد.

نماینده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گیلان نیز از ارسال اقلام بهداشتی مورد نیاز استان تا دوشنبه هفته جاری خبر داد.

محمدحسین قربانی اظهار داشت: باید تلاش کنیم با گسیل امکانات به سمت گیلان، آلامی برای مردم باشیم.

وی بر ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی و منطقه آزاد انزلی در جهت گسترش امکانات تاکید کرد و افزود: بخش زیادی از نیازمندی های استان از جمله دستگاه های ونتیلاتور ثابت، تخت، تشک و ماسک N۹۵ تا دوشنبه هفته جاری به گیلان می رسد.

رییس مجمع نمایندگان استان نیز با قدردانی از تلاش‌های استاندار گیلان و مجموعه دست اندرکاران مقابله با این ویروس گفت: از دولت انتظار داریم در اعلام شرایط ساعت کاری و مسائلی دیگر باید استان گیلان به صورت استثنا درنظرگرفته شود.

ذبیح‌اله نیکفر بر ضرورت کاهش تردد مردم و لزوم حضور در منازل تاکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم شرایط روستاها حفظ شود و در مسیر گسترش خدمات رسانی از بیمارستان های خصوصی حمایت بیشتری شود.

در این نشست هریک از نمایندگان حاضر به بیان دغدغه‌های مردم و نیز مسائل مورد انتظار برای پیگیری پرداختند.

Share