عضو حقوقدان شورای نگهبان در رشت:

نفوذی‌ها تنها امید آمریکا برای براندازی هستند|فتنه‌گران جانشان فدای رژیم‌صهیونیستی است

عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه وجود نهاد نظارت بر انتخابات در تمام کشورها امری پذیرفته شده است گفت: نهاد ناظر بر انتخابات علاوه بر صیانت از آرا مردم از اعتماد آنها به نظام نیز محافظت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، محمد دهقان پیش از ظهر امروز در اجتماع مردم رشت در میدان شهدای ذهاب این شهر با اشاره به تهدیدهای خارجی علیه ایران اسلامی اظهار کرد: دشمن در جریان فتنه برای براندازی نظام به‌صورت کامل و هماهنگ سناریو چیده بود تا کودتا مخملی را اجرا کند و بیش از یک‌صد بند از برنامه‌ای طراحی‌شده را اجرا کرد.

وی با اشاره به تلاش فتنه گران در جریان انتخابات سال ۸۸ مبنی بر تشکیل کمیته صیانت از آرای مردم افزود: فتنه گران و مدیران ستادی آن‌ها تماماً در زمین دشمن بازی کرد و می‌توان گفت اجرای بندبند کتاب ضد ایرانی غرب بود.

 عضو حقوقدان شورای نگهبان قانون اساسی با اشاره به رشد همه‌جانبه ایران در ابعاد مختلف گفت: در جریان فتنه زمینه امیدواری دشمن مبنی بر ضربه‌پذیر بودن ایران آشکار شد و دشمن دریافت که باید به‌منظور پشتیبانی کذایی از مردم، از فتنه گران و آشوب‌ها حمایت کنند.

وی با اشاره به اظهارات سفیر یکی از کشورهای غربی در کشورهای عربی گفت: به گفته این مسؤول سیاست خارجی تنها راه حمایت از آشوب گران فتنه تحریم اقتصادی بود.

دهقان با اشاره به پادرمیانی رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه شروع اعتراض از سوی نامزدها هست اما پایان آن با آن‌ها نخواهد بود، خاطرنشان کرد: رهبری به معترضین اعلام کردند که از مراجع قانونی روند اعتراض خود را اعلام و در خیابان آشوب نکنند و وجاهت انتخابات را زیر سؤال نبرند اما این توصیه رهبری موردپذیرش فتنه گران قرار نگرفت.

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی و عضو کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۹ دی اقدام ملت در راستای اتحاد مردم با یکدیگر بود، افزود: دشمن در تلاش بود تا مردم را در مقابل یکدیگر قرار دهد و از انتخابات نیز سوء استفاده کنند اما توصیه رهبری و حضور به هنگام مردم این اجازه را نداد‌.

وی با بیان اینکه هیچ فتنه‌ای در تاریخ ایران به بزرگی فتنه ۸۸ نبود، گفت: با شعارهای فتنه گران مبنی بر “نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران” مشخص شد فتنه گران جانشان فدای رژیم صهیونیستی است.

دهقان با اشاره به تعدی و جسارت فتنه گران به شعائر اسلامی افزود: در جریان فتنه مشاهده شد که عکس امام و رهبری توسط فتنه گران پاره و خیمه‌های امام حسین (ع) به آتش کشیده شد و این نشان داد فتنه گران اصل اسلام و نظام را نشانه گرفته بودند.

عضو شورای نگهبان با بیان اینکه دشمن در فتنه اصل نظام جمهوری اسلامی را هدف قرار داده بود، گفت: دشمن چون نتوانست اصل نظام را از بین ببرد تلاش کرد تا نظام را استحاله کند و در پی آن افراد ضعیف‌النفس‌ در کشور حاکم شوند.

دهقان با بیان اینکه کشور دوران صبر راهبردی را پشت سر گذاشته افزود: امسال به فرموده رهبری سال اقدام صبر راهبردی است و همه دیدند که جبهه مقاومت و ایران اسلامی در ابعاد مختلف دشمن را شکست داد که یکی از آن‌ها پایین کشیدن پهپاد آمریکایی بود.

وی با بیان اینکه دشمن تنها به یک مورد برای از بین بردن ایران اسلامی امید دارد افزود: تنها امید آمریکا نفوذی‌ها هستند تا در مساند قدرت بنشینند و دور نیست که ملت ایران راه را بر نفوذی‌ها خواهد بست و ایران اسلامی به اوج قدرت خواهد رسید.

Share