شهردار لنگرود خبر داد:

طرح ممیزی املاک لنگرود بعد از ۱۵ سال اجرایی می‌شود

رجایی گفت: طرح ممیزی املاک جزو امور اساسی و زیر بنایی در مدیریت شهری است که میبایستی هر چند سال یک بار به مرحله اجرا درآید، اما متأسفانه به دلیل تخصصی بودن کار و حجم وسیع، اجرای این طرح در شهر لنگرود ۱۵ سال پیش شروع شد و ناتمام باقی مانده و به اتمام نرسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جلسه بررسی موانع و ارائه راهکارها به منظور آغاز عملیات اجرایی طرح ممیزی املاک و مستغلات شهر لنگرود با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، کارشناسان مربوطه و نیروهای اجرایی پروژه در سالن اجتماعات شهرداری لنگرود برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سید مهدی رجایی، شهردار لنگرود این طرح را برای شهرداری ها بسیار بااهمیت دانست و اظهار داشت: طرح ممیزی املاک جزو امور اساسی و زیر بنایی در مدیریت شهری است که میبایستی هر چند سال یک بار به مرحله اجرا درآید، اما متأسفانه به دلیل تخصصی بودن کار و حجم وسیع، اجرای این طرح در شهر لنگرود ۱۵ سال پیش شروع شد و ناتمام باقی مانده و به اتمام نرسید.

شهردار لنگرود ابراز امیدواری کرد: خوشبختانه با همدلی، همراهی و تعامل خوب اعضای محترم شورای اسلامی شهر و به دلیل اهمیت این مسئله توانستیم پس از گذشت قریب به دو سال و نیم از تصدی اینجانب در مدیریت شهری، این طرح را به ثمر رسانده و به مرحله اجرا برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: همانگونه که توسعه شهری، حمل ونقل، فضای سبز، مدیریت پسماندها و… دارای اهمیت است، طرح ممیزی املاک نیز در خور توجه است، چرا که با اجرای این طرح، علاوه بر جمع آوری اطلاعات شهری، نیازها و کمبودهای فضای شهری جهت برنامه ریزی مدون کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، تعریف و طبقه بندی می‌شود.

رجایی با بیان اینکه مدیریت شهری برای برنامه ریزی و تصمیم گیری در حوزه مسائل شهری نیازمند اطلاعات دقیق و به روز از وضعیت شهر است، افزود: با توجه به اطلاعات سالیانه بدست آمده از ممیزی املاک می توان با لحاظ پنانسیل موجود، برنامه ریزی های لازم جهت توسعه شهر و تبدیل توان بالقوه موجود به بالفعل را انجام داد.

شهردار لنگرود بیان داشت: ثبت و نگهداری املاک، معابر و مشاغل در سیستم، آگاهی از اطلاعات به روز از وضعیت موجود تمام املاک، معابر و مشاغل در سطح شهر، تسهیل در دستیابی به اطلاعات و محاسبه عوارض نوسازی و عوارض کسب و پیشه و ایجاد بستر مناسب در تسریع و آسان سازی امور شهرداری از جمله فواید اجرایی طرح ممیزی املاک است.

وی با بیان اینکه اکثر شهروندان از ممیزی املاک و مستغلات اطلاعات کافی ندارند، افزود: باید به شهروندان اطلاعات لازم داده شده و کاملا توجیه شوند و پس از آن همکاری لازم را در خصوص جمع آوری اطلاعات با متصدیان امور پروژه معمول خواهند داشت.

شهردار لنگرود درادامه به دست اندرکاران اجرای این پروژه توصیه کرد تا در زمان جمع آوری اطلاعات، صبر و شکیبایی بالایی داشته باشند و با شهروندان فهیم لنگرودی، برخوردی در حد و سطح ایشان داشته باشند.

غلامرضا منصفی، رئیس شورای اسلامی شهر لنگرود نیز اجرای طرح ممیزی املاک و مستغلات شهر لنگرود را از آرزوهای دیرینه مجموعه شهرداری و شورای اسلامی دانست که در راستای نشانه گذاری برنامه‌های آتی مدیریت شهری بسیار حائز اهمیت است.

Share