با حضور جمعی از مسئولین صورت گرفت؛

آغاز نمایشگاه و مانور مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت‌های آب و برق شمالغرب کشور در گیلان

معاون مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو با اشاره به اینکه در شرایط بحرانی تامین آب و برق مردم بعنوان دو نیاز مهم و اساسی اهمیت زیادی دارد، گفت: در شرایطی که با بحران مواجه می شویم نباید اختلالی در تامین آب و برق مردم ایجاد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دومین نمایشگاه و مانور تمرینی-آموزشی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل صنعت آب و برق استان‌های شمالغرب کشور از امروز در گیلان آغاز شد.

معاون مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در مراسم آغاز این مانور که در شرکت آب منطقه ای گیلان برگزار شد، با اشاره به اینکه در شرایط بحرانی تامین آب و برق مردم بعنوان دو نیاز مهم و اساسی اهمیت زیادی دارد، گفت: در شرایطی که با بحران مواجه می شویم نباید اختلالی در تامین آب و برق مردم ایجاد شود.

جهانبخشی، با تاکید بر نقش مهم صنعت آب و برق در ارائه خدمات به آحاد مردم در نقاط مختلف کشور افزود: پس از گذشت ۴۰ سال از عمر انقلاب، گستردگی خدمات صنعت آب و برق کشور را حتی در دورترین و صعب العبورترین مناطق شاهد هستیم.

وی، ضمن قدردانی از تلاش همه ی دست اندرکاران این صنعت جهت استمرار در خدمات رسانی و تامین مناسب آب و برق شهرها و روستاهای کشور گفت: ارائه چنین خدماتی مستلزم کار شبانه روزی، برنامه ریزی و آمادگی کامل است.

جهانبخشی، با اشاره به اینکه ایران با حوادث طبیعی مختلفی دست و پنجه نرم می کند، افزود: باید امکانات، تجهیزات و برنامه ریزی ها به نحوی باشد تا در مواقع بحرانی مردم با کمترین مشکل مواجه شوند و وقفه ای در خدمات رسانی به آنها ایجاد نشود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان هم در این مراسم با اشاره به نقش مهم وزارت نیرو در ایجاد زیرساخت های رفاهی مردم، به وضعیت فعلی رودخانه ها و مسیل های گیلان اشاره کرد و گفت: در بحث ساماندهی رودخانه های استان فقط آب منطقه ای و وزارت نیرو متولی نیست و سایر دستگاه های اجرایی نیز باید برای نجات رودخانه های گیلان احساس مسئولیت کنند.

اسلامی، با بیان اینکه در سیل هفته گذشته خسارات زیادی به زیرساخت های استان وارد شد، افزود: خوشبختانه در شهریور ماه امسال با تصویب و ابلاغ قانون بحران توسط دولت دکتر روحانی، تدابیر خوبی جهت فعال کردن و تجهیز تیم های مدیریت بحران در استان ها پیش بینی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان نیز در خصوص برگزاری دومین مانور تمرینی- آموزشی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل صنعت آب و برق استان های شمالغرب کشور گفت: این مانور با حضور شرکت های آب و برق استان های کردستان، اردبیل، زنجان،آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی از امروز به مدت دو روز به میزبانی صنعت آب و برق گیلان برگزار می شود.

محب علی رنج‌ور، با اشاره به همکاری و مشارکت شرکت های آب و فاضلاب شهری، روستایی، آب منطقه ای، برق منطقه ای و توزیع برق گیلان جهت برگزاری این مانور و میزبانی از استان های شمالغرب کشور، افزود: در کنار این مانور، نمایشگاه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل نیز به منظور ارائه تجهیزات و دستاوردهای شرکت های آب و برق گیلان در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل برگزار می شود.

Share