با حکم مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید کشور

مدیر صندوق کار آفرینی امید گیلان منصوب و معرفی شد

با حکم اصغر نورالله زاده، مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید کشور، نادر شیرکوند به عنوان مدیر صندوق کارآفرینی امید در استان گیلان منصوب شد.

باختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا با حکم اصغر نورالله زاده، مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید کشور، نادر شیرکوند به عنوان مدیر صندوق کارآفرینی امید در استان گیلان منصوب شد.

پیش از این محمدرضا شیخ الاسلامی مدیر صندوق کارآفرینی امید در استان گیلان بود که به عنوان مشاور امور استان ها منصوب شد.

نادر شیرکوند شش سال مشاور مدیر صندوق کارآفرینی بوده و سابقه ریاست دانشگاه پیام نور، معاون اقتصادی مرکز تحقیقات تشخیص مصلحت نظام، مدیر روابط بین الملل میراث فرهنگی  را برعهده داشته است.

مطابق مصوبه‌ی شماره‌ی ۳۰۴۱۶/۱۹۰۱ مورخ ۲۶/۲/۱۳۸۵ شورای عالی اداری «صندوق اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا(ع)» از ادغام صندوق قرض‌الحسنه‌ی توسعه‌ی اشتغال روستایی و صندوق ازدواج جوانان در صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی ایجاد ‌شد. بر اساس قانون تنظیم بازار غیر متشکل پولی مصوب ۲۲/۱۰/۱۳۸۳ مجلس شورای اسلامی، که اشتغال به عملیات بانکی توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی تحت هر عنوان و تاسیس و ثبت، تحت هر گونه تشکل، برای انجام عملیات بانکی، بدون دریافت مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را ممنوع کرده است و از آنجا که بر اساس بخشنامه بانک مرکزی در سال ۱۳۹۱ مبنی بر جلوگیری از فعالیت موسسات مالی و صندوق‏هایی که از اسم ائمه(ع) بهره می برند تغییر نام و بازنگری در نحوه پرداخت و جامعه هدف مورد حمایت صندوق، ضرورت یافت. لذا در اسفند ماه سال ۱۳۹۳ پس از بحث و بررسی الزامات شورای پول و اعتبار و بخشنامه بانک مرکزی، موضوع تغییر نام صندوق مهر امام رضا(ع) به تصویب هیأت امنا رسید و با صدور مجوز از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا از این پس این صندوق با عنوان صندوق کارآفرینی امید به تداوم فعالیت می‌‏پردازد.

Share