مدیرکل فرودگاه گیلان خبر داد:

پرواز خارجی رشت-ازمیر از فرودگاه رشت راه اندازی شد+ جزئیات

غلامرضا کریم آقایی، مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد: پرواز نوروزی خارجی رشت – ازمیر از فرودگاه بین المللی سردار جنگل راه اندازی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد: پرواز نوروزی خارجی رشت – ازمیر از فرودگاه بین المللی سردار جنگل راه اندازی شده است.

غلامرضا کریم آقایی افزود: پرواز یاد شده توسط شرکت پگاسوس ترکیه در سه پرواز انجام می شود.

وی اظهار داشت: پروازهای یاد شده در زمان های ۲۹ اسفندماه جاری، ششم فروردین و ۱۲ فروردین ماه ۹۸ برنامه ریزی شده که پرواز سوم، پرواز برگشت است.

وی ادامه داد: افزایش پروازهای داخلی و به احتمال خارجی نوروزی نیز در حال برنامه ریزی است که بزودی اعلام می شود.

درحال حاضر فرودگاه سردار جنگل رشت با داشتن ۷۳سورتی پرواز برنامه ای در هفته به مقاصد داخلی مشهد، اهواز، عسلویه، تهران، شیراز، بندرعباس، کیش، اصفهان و تبریز و پروازهای عتبات، حج، ترکیه، گرجستان بصورت فصلی و غیربرنامه ای خدمات فرودگاهی ارائه می دهد و با توجه به زیرساخت های موجود، ظرفیت پذیرش حداقل روزانه ۴۰ سورتی پرواز در مسیرهای داخلی و خارجی را دارد.

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی بازمی‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت یکی از برترین فرودگاه‌های ایران است و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی می باشد.

فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال – جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می رسد؛ ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است و به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی با هفت طرح تقرب مجهز است.

Share