معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان‌:

قیمت مرغ در بازار شب عید گیلان افزایش پیدا نمی‌کند!

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان‌ با تأکید بر عدم افزایش قیمت مرغ در بازار شب عید استان گفت:‌ بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو مرغ برای مصرف‌کننده ۱۲ هزار تومان تعیین شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت علی اکبرنژاد اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم مرغ برای مصرف‌کننده ۱۲ هزار تومان تعیین شد و قرار است با انجام رصد‌های مستمر توسط بازرسان از هرگونه افزایش قیمت مرغ در بازار شب عید استان جلوگیری به عمل آید.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان روند تولید مرغ را در واحدهای مرغداری‌ استان مطلوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: در صورت افزایش تولید مرغ‌ در واحدهای تولیدی، علاوه بر اینکه هیچ افزایش قیمتی در بازار شب عید گیلان رخ نمی‌دهد، بلکه حتی امکان کاهش قیمت مرغ هم دور از انتظار نیست.
اکبرنژاد با تأکید بر اینکه ستاد تنظیم بازار با جدیت روند عرضه و تقاضای مرغ در فروشگاه‌های استان را مورد پایش قرار می‌دهد، بیان داشت: حمایت مؤثر از حقوق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان همواره از اولویت‌های راهبردی سازمان جهاد کشاورزی گیلان بوده است.
وی با اعلام اینکه فرآیند جوجه‌ریزی برای تأمین مرغ مورد نیاز بازار شب عید از هم‌اکنون توسط مرغداری‌های استان آغاز شده ، افزود: مشکلی در حوزه تولید مرغ وجود ندارد؛ علاوه بر این نهاده‌های لازم نیز به مقدار کافی بین مرغداری‌های گیلان توزیع شده است.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان از کشتار روزانه حدود ۵۰۰ تن مرغ در استان خبر داد و تصریح کرد: از این مقدار مرغ کشتار شده حدود ۲۴۰ تا ۲۵۰ تن برای مصرف در داخل گیلان توزیع می‌شود و مابقی در خارج استان به ویژه در سطح بازار بزرگ تهران توزیع می‌شود.
اکبرنژاد با اشاره به اینکه در نیمه دوم امسال تاکنون ۱۱ هزار تن نهاده‌های دامی بین تولیدکنندگان توزیع شده ، عنوان کرد: ۱۱ هزار تن نیز از امروز بین مرغداری‌هایی که امسال بیشترین سطح همکاری‌ متقابل با جهاد کشاورزی گیلان و ستاد تنظیم بازار را داشتند، توزیع می‌شود.
وی توزیع مرغ با حداکثر قیمت ۱۲ هزار تومان در هر کیلوگرم توسط مرغداری‌ها را ملاک ستاد تنظیم بازار گیلان برای توزیع نهاده‌‌ها اعلام و اظهار کرد: در ارتباط با گوشت قرمز هم ستاد تنظیم بازار همچنان در حال واردات این فرآورده و توزیع آن در سطح فروشگاه‌ها با همکاری سازمان صنعت،معدن و تجارت است.

Share