جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و‌ توسعه منابع استانداری گیلان

پایان شهریور ماه آخرین فرصت جذب اعتبار ۳۰۰ میلیار تومانی

آرش فرزام صفت اظهار داشت: دستگاه های اجرایی باید مشوق های سرمایه گذاری که دولت برای متقاضیان قرار داده است را به خوبی تبیین کنند‌.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان در جلسه مشترک کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و بوم گردی شهرستان مرزی‌بندر آستارا افزود: یکی‌ از مشکلات مهم در زمینه جذب سرمایه گذاری ها عدم اطلاع متقاضیان از تسهیلات و تمهیدات دولت برای حمایت از این بخش است که متاسفانه گاهی به دلیل عدم آگاهی و یا دقت لازم دردستگاه های اجرایی موجب سردرگمی متقاضیان و طولانی شدن پروسه بهره‌مندی از تسهیلات می شود.

آرش فرزام صفت یادآور شد: یکی از اقدامات خوب و متمرکز دولت اکنون حمایت از تولید و سرمایه گذاری های داخلی و پرداخت تسهیلات کم بهره که در قالب طرح فراگیر و روستایی پرداخت می شودکه علاقه مندان و کار آفرینان می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و‌ توسعه منابع استانداری گیلان اضافه کرد: تمامی تلاش ها در کشور، استان و شهرستان تسهیل در روند پرداخت تسهیلات و کمک به سرمایه گذاری است که متاسفانه گاهی شاهد بروکراسی های اداری در برخی دستگاه های اجرایی به دلیل عدم اشرافیت کارشناسان و یا مدیران هستیم که این روند باید اصلاح شود.

وی جهت بررسی مشکلات پرداخت تسهیلات سرمایه گذاری گفت: عزم جدی استاندار و مجموعه عوامل دولت در استان برای تسهیل در بهره‌مندی متقاضیان برای دریافت تسهیلات است که باید تلاش کنیم با تغییر روش ها مردم را پای کار بیاوریم.

به گفته فرزام صفت به رغم مشکلاتی که در گذشته از نظر سیستم های بانکی وجود داشته است اکنون بانک ها به دنبال پرداخت تسهیلات هستند و هرکسی که دارای شرا بایط بوده تصویب طرح آن در کارگروه های شهرستانی و استانی می تواند از این حمایت ها برخوردار شود.

وی یادآور شد: در زمینه طرح اشتغال فراگیر و روستایی در آستارا ۴۲۷ متقاضی ثبت نام داشته اند که ۱۹۳ طرح تاکنون در شهرستان به تصویب رسیده و ۶۴ طرح جدید نیز در این جلسه مصوب شده است.

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و‌ توسعه منابع استانداری گیلان ادامه داد: بالغ بر ۳۰۰ میلیار تومان اعتبار در این زمینه به استان گیلان اختصاص یافته است که باید تا پایان شهریور ماه سال جاری جذب شوند و برای آستارا نیز سهم خوبی دیده شده است و در صورت جذب اعتبارات مصوب و نیاز به اعتبار بیشتر می‌توانیم مقدار آن را نیز افزایش دهیم.

در ادامه فرماندار آستارا گفت: در طرح بوم گردی نیز از ۸۳ متقاصی ایجاد واحد های بوم گردی تا کنون ۱۳ طرح مورد تصویب شهرستان قرار گرفت و دو طرح دیگر در این جلسه مصوب شد که پس از طی مراحل نهایی از طریق کارگروه استانی به بانک ها معرفی می شوند.

یونس رنجکش با تاکید بر جدب تسهیلات در استان و شهرستان خواستار جدیت مدیران در این زمینه شد.

وی یادآور شد: تمامی دستگاه های مسئول باید روند پرداخت تسهیلات را تسهیل کنند.

به گزارش دیارمیرزا، بازدید از اجرای طرح ساماندهی ساحل سفیر امید و شناگاه جدید در آستارا از دیگر برنامه های سفر مسئولان استانداری گیلان به آستارا بود که در این بازدید فرماندار آستارا توضیحاتی را در خصوص اجرای طرح ارائه کرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و سومین مرز پر تردد کشور است.

Share