سخنگوی دولت:

پاسخ قاطع ایران به حوادث شب گذشته لندن | پلیس انگلیس قواعد بین‌المللی را رعایت نکرد

سخنگوی دولت گفت: آنچه گزارش شده این است که پلیس انگلیس پس از چند ساعت با چند نفری که به صورت غیرقانونی وارد سفارت شدند برخورد کرده است که قطعا این امر نشان می دهد پلیس انگلیس قواعد بین المللی را رعایت نکرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه سیزدهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهور ناجا در جمع خبرنگاران گفت: دولت باید ناجا را پشتیبانی کند و این موضوع را در دستور کار دارد.

وی ادامه داد: به رغم عدم تحقق منابع سالانه به جهت اولویت ناجا تخصیص اعتبارات به ناجا به شکل شایسته تر دیده می شود.

نوبخت گفت: برای سال آینده مصمم هستیم اعتبارات جاری ناجا ۱۰۰ درصد پرداخت شود.

سخنگوی دولت گفت: ۴ معبر برای تردد به شمال کشور داریم برای کندوان فاز اول محور را در سال آینده خواهیم داشت که مسیر را ۶۰ کیلومتر کوتاهتر می کند.

وی افزود: مسیر منجیل به رودبار برای عدم عبور از داخل رودبار در دست اجراست که امیدواریم هرچه سریعتر راه اندازی شود.

وضعیت جاده ها گرچه نسبت به گذشته بهتر شده است ولی با استانداردها برخی جاده ها فاصله دارد. با این واقعیت سفرهای نوروز را آغاز می کنیم ولی از مردم درخواست می کنیم مردم بیش از حد مراعات کنند قوانین و مقررات پلیس را جدی بگیرند و از سوی دولت درخواست می کنیم که مردم با پلیس همکاری بیشتری داشته باشند.

نوبخت درخصوص اتفاقات رخ داده برای سفارت ایران در لندن نیز گفت: حادثه دیشب در سفارت ایران را محکوم می کنیم ولی آنچه تا کنون گزارش شده است پلیس انگلیس پس از چند ساعت با چند نفری که به صورت غیرقانونی وارد سفارت شدند برخورد کرده است که قطعا این امر نشان می دهد پلیس انگلیس قواعد بین المللی را رعایت نکرده است.

وی ادامه داد: قطعا از ایران واکنش قاطعی در خصوص حادثه شب گذشته خواهند دید.

Share