مهرداد لاهوتی اظهار کرد:

با مدیریت خوب استاندار، گیلان در حال پیشرفت است | به موضوع اقتصادی روستاها توجه شود

لاهوتی با تشکر از زحمات نجفی استاندار گیلان، گفت: به وزیر کشور نیز اعلام کرده‌ام که با مدیریت خوب استاندار گیلان؛ این استان در حال پیشرفت است و کارها به‌خوبی در حال انجام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، مهرداد بائوج لاهوتی پیش از ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری مشترک از طرح‌های اداره توزیع برق این شهرستان در روستای کفش کن محله، بابیان اینکه درصد برخورداری گاز در اطاقور ۹۳ درصد است، اظهار کرد: با قرارداد جدیدی که در حال انجام است؛ درصد برخورداری گاز به ۹۷ درصد می‌رسد که با تلاش دولتمردان در آینده‌ای نزدیک به‌جایی می‌رسیم که هیچ خانواری بدون گاز نباشد.

وی با اشاره به سخنان خود در مخالفت با حجتی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی در جلسه رأی اعتماد کابینه دولت دوازدهم، گفت: در آنجا اعلام کردم که روستایی به دنبال چای، برنج و … است و ما باید اقتصاد آن را اصلاح کنیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه روستاها می‌بایست به خودکفایی برسند، بیان کرد: روستاها می‌بایست از تمامی امکانات ازجمله آسفالت، گاز، آب و برق برخوردار باشند و در کنار آن می‌بایست به موضوع اقتصادی روستاها توجه شود.

لاهوتی بابیان اینکه روحانی حرکت خوبی را آغاز کرده است، ابراز کرد: نوبخت از طرف دولت لایحه‌ای را به مجلس داد که در آن اشتغال را در روستاها موردتوجه قرار می‌دهد و ما نیز در مجلس به آن رسیدگی کردیم.

وی تصریح کرد: در این لایحه آمده است که پنج هزار میلیارد از صندوق توسعه ملی و پنج هزار میلیارد از طریق بانک‌ها برای اشتغال‌زایی در روستاها در نظر گرفته شود که با این ۱۰ هزار میلیارد با تسهیلات شش‌ساله و درصد بهره شش‌ساله می‌تواند کمک خوبی به اشتغال‌زایی در روستا کند.

این نماینده مجلس دهم بابیان اینکه ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین در کشور تبدیل به معضل شده‌اند، از روستاییان خواست؛ تا با همفکری یکدیگر و مدیریت صحیح مسئولین؛ مشکل اشتغال در روستاها را موردبررسی قرار دهند و راهی برای رفع آن بیندیشند تا با این کار دولت، مشکل اشتغال برطرف شود.

لاهوتی با تشکر از زحمات نجفی استاندار گیلان، گفت: به وزیر کشور نیز اعلام کرده‌ام که با مدیریت خوب استاندار گیلان؛ این استان در حال پیشرفت است و کارها به‌خوبی در حال انجام است.

هر جمالی, اسدالله عباسی

Share