استاندار گیلان:

آرامش حاکم بر بازار استان کم نظیر است | بعضاً صداوسیما بذر ناامیدی به مردم می پاشد

استاندار گیلان در نشست مشترک ستاد تنظیم بازار و کمیسیون تعزیرات استان که در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان برگزار شد گفت: ثبات قیمت و آرامش حاکم بر بازار استان کم نظیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا؛ دکتر محمدعلی نجفی در این نشست که صبح امروز در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت این جلسه به واسطه‌ قرار گرفتن در آستانه فرا رسیدن ماه پر فضیلت رمضان، اظهار کرد: در صدد هستیم همچون سال‌های گذشته به گونه‌ای عمل کنیم تا مردم برای تهیه نیازمندی های این ماه  دچار مشکل نشوند.

استاندار گیلان با بیان اینکه بر روی نحوه توزیع برنج حساس هستیم، خاطر نشان کرد همواره سعی داریم امورات این حوزه به نحوی مدیریت شود تا مصالح کشاورزان و مصرف کنندگان توامان در نظر گرفته شود

وی ادامه داد: درخصوص برنج با توجه به وجود اراضی حاصلخیز و ترویج ارقام جدید، خودکفایی دور از دسترس نیست گرچه به کیفیت ارقام مورد کشت در گیلان توجه خواهیم داشت.

دکتر نجفی با بیان اینکه برخی از زمانی دفاع می‌کنند که جزء بزرگترین وارد کننده‌های گندم بودیم افزود: یادمان نرفته زمانی به اندازه ۳ الی ۴ روز بیشتر ذخیره گندم در سیلوهای استان نداشتیم اما در حال حاضر گندم ذخیره شده در استان به اندازه نیاز یک دوره چند ماهه در سیلوها موجود است.

وی تصریح کرد: البته درخصوص نحوه عملکرد دولت در استان‌ها هر کس می‌تواند نظر خود را بدهد اما آنچه دارای اهمیت است، قضاوت مردم خواهد بود.

وی به تلاش مجموعه مدیریتی استان برای کنترل وضعیت قیمت اقلام مختلف که مورد مصرف آن در ایام مبارک ماه رمضان بیشتر است اشاره کرد و گفت: آرامش حاکم بر بازار استان در سالهای اخیر کم نظیر است و بسیاری از اقلام با ثبات قیمت مواجه است.

 وی افزود: پیش از این آغاز به کار این دولت شاهد بودیم بعضاً قیمت مرغ به بیش از هشت هزار تومان می‌رسید اما امروز می توان آنرا با مبلغی کمتر از ۷  هزار تومان نیز تهیه کرد و این وضعیت مشابه درخصوص بسیاری از اقلام دیگر مصرفی این ماه مبارک نیز مشاهده می‌شود و انشاء ا… در طول ماه مبارک رمضان شرایط را حفظ خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون تعزیرات استان گیلان شرایط افزایش قیمت، سهولت دسترسی و کیفیت اقلام مصرفی و عمومی را مطلوب ارزیابی کرد.

وی با بیان اینکه امروز در شرایط خوبی هستیم، خواستار افزایش نظارت بازرسین سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و سایر سازمان‌های ذیربط در بازار شد.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش به برخی ناملایمات و بداخلاقی‌ها که علیه دولت صورت می‌گیرد اشاره کرد و با بیان اینکه بیشترین بی‌مهری‌ها را نسبت به این دولت شاهد هستیم، خاطر نشان کرد: در هیچ دولتی چنین آرامشی در کشور احساس نشد و امروز به برکت وجود نظام مقدس اسلامی شاهد خدمات دولت که البته متعلق به نظام است، هستیم و نباید غیر واقع سخن بگوییم و با تخریب عملکرد دولت در ذهن مردم امید را حذف کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از خدمات ارزشمند دولت طرح تحول سلامت است  افزود: در آستانه انتخابات بعضاً صداوسیما نیز با شکل دهی برنامه‌های ساختگی بذر ناامیدی و یأس به مردم می پاشد که عمل ناپسندی است در حالیکه یکی از خدمات ارزشمند دولت طرح تحول سلامت است در این روزها در برنامه هایشان این دستاوردها را زیرسوال می برند.

نماینده عالی دولت در گیلان به برخی عملکرد های مثبت دولت در گیلان اشاره کرد و گفت: ما امروز شرایط را تغییر دادیم و می‌بایست در کار هم و با کمک یکدیگر با هجمه‌های شدید جامعه جهانی بر علیه سیاست‌های کلان کشورمان مقابله کنیم و کشور را به سمت پیشرفت و تعالی سوق دهیم.

Share