در دیدار سفیر ارمنستان با رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی مطرح شد

توسعه همکاریهای مشترک اقتصادی و صادرات محصولات ارمنستان با بهره مندی از ظرفیتهای منطقه آزاد انزلی

به گزارش پابگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، توماس آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران ضمن بازدید ازواحدهای تولیدی وصنعتی فعال، ظرفیتهای تجاری و زیرساختهای گردشگری منطقه آزاد انزلی با رضا مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار کرد.

به گزارش پابگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مسرور رییس هیات مدیره و مدیر عامل منطقه آزاد انزلی ضمن استقبال از حضور سفیر ارمنستان در این منطقه گفت: منطقه آزاد انزلی با بهره مندی از پتانسیل های مختلف در حوزه های تجاری، اقتصادی و گردشگری بستر مناسبی را به منظور حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم کرده است و با ظرفیت ها و توانمندیهای  موجود و در حال توسعه خود میتواند نیازهای شما را تامین کرده و تولیدات کشور ارمنستان از طریق این منطقه و مجتمع بندری کاسپین، به عنوان بزرگترین مجتمع بندری ایران در دریای خزر که در این منطقه در حال ساخت و تکمیل است را به سایر کشورهای همسایه صادر کند.۱۱۱۳

مدیرعامل سازمان در ادامه ضمن علاقه مندی به توسعه تعامل و همکاری اقتصادی با کشور ارمنستان خاطر نشان کرد : آمادگی داریم که میزبان گروهی از فعالان اقتصادی ارمنستان باشیم تا زمینه های توسعه روابط فی مابین فعالان اقتصادی دو کشور و افزایش مراودات تجاری در این منطقه فراهم شود.

رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی با معرفی ظرفیتهای صادرکنندگان و تولیدکنندگان برتر فعال در منطقه اظهار امیدواری کرد که با حضور سفیر ارمنستان همکاریهای اقتصادی و مبادلات تجاری دو کشورافزایش یابد.

مسرور با بیان اینکه کارگروه همکاری های مشترک به منظور معرفی محصولات و سرمایه گذاران دو کشور ایجاد شود تصریح کرد: به منظور معرفی هرچه بهتر محصولات صادراتی و تولیدی کشور و استان بزرگترین مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی شمال کشور در این منطقه احداث شده و در بخش گردشگری نیز مجهز ترین مرکز تفریحات دریایی شمال کشور در منطقه آزاد انزلی ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

توماس آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان درایران با ابراز خرسندی از فرصت به وجود آمده در بازدید از منطقه آزاد انزلی دراولین سفرش به استان گیلان گفت:گیلان و منطقه آزاد انزلی ویژگی ها و مزایای منحصر بفردی خصوصا در زمینه حمل و نقل به عنوان یکی از مهمترین زیرساختها دارد و با راه اندازی مجتمع بندری کاسپین در منطقه آزاد انزلی بخش زیادی از۱۱۱۲ مشکلات صادرات کالای ما بر طرف میشود.

وی در ادامه وجود زیرساختها و فعالیتهای این سازمان برای کارآفرینان و بازرگانان ارمنستان را قابل توجه دانست و با تاکید بر ارائه شرایط ویژه منطقه آزادانزلی به کارآفرینان ارمنستان در راستای جذب ایده های نو به این منطقه افزود : با معرفی امکانات منطقه آزاد انزلی به جامعه کارآفرینان کشور ارمنستان میتوان شناخت های لازم را به منظور توسعه همکاری ها ارائه کرد و موجب موفقیت تجار دو کشور شد زیرا همکاری موفق تجار دو کشور مستلزم  شناخت متقابل از مزیت ها و پتانسیل های دو طرف است.

سفیر ارمنستان درایران با استقبال از پیشنهاد مدیرعامل منطقه آزاد درخصوص میزبانی این منطقه از فعالان اقتصادی ارمنستان درجهت افزایش مراودات گفت: درصورت فراهم شدن این  فرصت، فعالان دوکشور می توانند تجارب خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و از تجربه های موفقیت آمیز منطقه آزاد انزلی نیز بهره مند شوند.

وی با اشاره به مدت حضور دوساله اش درکشور به عنوان سفیر ارمنستان افزود:ایران  کالاهای بسیار با کیفیتی دارد و اطمینان می دهم که کالاهای  ارمنستان هم کیفیت قابل قبولی دارند.

تومانیان با اشاره به ساخت سومین منطقه آزاد ارمنستان درمرز ایران یادآور شد:ارمنستان دو منطقه آزاد تجاری دارد که در زمینه طلا و جواهرات و سنگهای قیمیتی و تکنولوژی های برتر فعالیت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از راهکارهای بازاریابان و تشکیل کارگروه مشترک می توان شرایط حضور کارآفرینان درمنطقه آزاد انزلی را فراهم ساخت.

tel final1

Share