امام جمعه رشت:

دنیای امروز حقوق بشر را مانند چماق بر سر مردم یمن و فلسطین می‌کوبد/استکبار بداند غضب خدا به‌زودی بر سر آنها فرود می‌آید/مسئله حقوق‌های نجومی نباید بزرگنمایی شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،امام جمعه رشت گفت: دنیای امروز حقوق بشر را مانند چماقی علیه مردم مظلوم یمن و فلسطین به‌کار برده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس ،آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در نماز جمعه رشت با قدردانی از حضور باصلابت مردم در راهپیمایی روز قدس، اظهار کرد: درود خدا بر شما مردم روزه‌دار حامی انقلاب، اسلام و ولایت فقیه که در این هوای گرم راهپیمایی کردید و در نماز جمعه حضور یافتید.

photo_2016-07-02_16-10-52وی با بیان اینکه خداوند ویژگی‌های یاران و یاوران پیامبر(ص) را بیان کرده است، افزود: خداوند فرمود پیروان پیامبر(ص) نسبت به دشمنان سرسخت‌تر و نسبت به مومنان مهربان هستند.

خطیب جمعه رشت با اشاره به اینکه مسلمانان نسبت به غیرمسلمان‌ها مانند داعش بی‌رحم نیستند، تصریح کرد: اما داعش افراد را در آتش می‌سوزاند.

وی با تصریح بر اینکه اسلام برای هدایت و ارشاد مردم آمده است، گفت: داعش مسلمانان را به دو گروه موحد و کافر تقسیم کرده است.

قربانی با اشاره به اینکه امام علی(ع) به مالک اشتر فرمود مردم مسلمان و انسان هستند و حقوقی دارند، ادامه داد: دنیای امروز حقوق بشر را مانند چماقی علیه مردم مظلوم یمن و فلسطین به‌کار برده است.

وی افزود: پیام روز قدس این است که نسبت به ظالم دشمن باشید و به ظالمان تکیه نکنید و کسی که ظلم می‌کند و یاری‌کنندگان ظالم و نیز کسانی که راضی به عمل ظالمان هستند در ظلم ظالمان شریک هستند.

به گفته امام جمعه رشت، پیام روز قدس این است که در مقابل ظالمان ساکت نباشند و نگویند کاری به مردم مظلوم سوریه، یمن و فلسطین نداریم.

وی با بیان اینکه نمی‌توانیم در مقابل ظلمی که به مردم فلسطین توسط رژیم اشغالگر قدس و استکبار می‌شود بی‌تفاوت باشیم، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در سال ۵۸ فرمود جمعه آخر ماه مبارک رمضان روز حمایت از قدس است و اکنون مردم روزه‌دار در ۸۰ کشور دنیا در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند.

قربانی آل‌سعود و حمایت کنندگان رژیم صهیونیستی را در جنایت این رژیم شریک دانست و تصریح کرد: مردم فلسطین و آزادیخواهان جهان مرگ بر رژیم صهیونیستی و مرگ بر آمریکا می‌گویند و انزجار خود را از ستمگران تاریخ به‌ویژه رژیم اشغالگر قدس اعلام می‌کنند.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده‌های معظم شهدای هفتم تیر فرمود حقوق بشر آمریکایی از ششم تا دوازدهم تیرماه خود را نشان می‌دهد، در ۶ تیر ماه سال ۶۰ مقام معظم رهبری را ترور کردند و در هفتم تیرماه آیت‌الله بهشتی و یاران او را به شهادت رساندند و هواپیمای مسافری ایران را سرنگون کردند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه استکبار، منافقان و تروریست‌ها را در عراق جا داده تا علیه ایران اقدام تروریستی انجام دهند، یادآور شد: استکبار بداند غضب خدا به‌زودی بر سر آنها فرود می‌آید.

وی به رحلت مرزبان ولایت آیت‌الله امینی نویسنده کتاب الغدیر در هفته آینده اشاره کرد و گفت: ۳۰۰ آیه قرآن درباره ولایت است و ۴ هزار روایت درباره امامت داریم و بنده در رژیم طاغوت در زندان دو جلد کتاب الغدیر را ترجمه کردم.

قربانی به پرداخت حقوق‌های نجومی در کشور اشاره کرد و گفت: حیف و میلی که از بیت‌المال در کشور شایع شده و حقوق‌های نجومی برای خود در نظر گرفتند سبب رنجش تمام انقلابیون شده است.

وی با تصریح بر اینکه مقام معظم رهبری فرمود مردم را نباید از انقلاب روگردان کرد، متذکر شد: با آنها که حقوق‌های نجومی دریافت کردند برخورد شود اما نباید این موضوع را بزرگنمایی کرد.

خطیب جمعه رشت ماه رمضان را همنشین خوبی دانست و خاطرنشان کرد: مدت کمی از این ماه باقی مانده و باید این روزها و شب‌ها را قدر بدانیم.

tel final1

Share