سردار نقدی در هفتمین مجمع عالی بسیج گیلان

دولت واردات کالای خارجی را بر خود حرام کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،نقدی با بیان اینکه اقتصاد عاریتی به دنبال کالای وارداتی است، متذکر شد: ۸۰۰ هزار عنوان کالا را از خارج وارد می‌کنیم و دولت باید استفاده از کالای خارجی را بر خود حرام کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،سردار محمدرضا نقدی دقایقی پیش در هفتمین مجمع عالی بسیج گیلان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در تعریف اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی مورد قبول تمام جریان‌ها در کشور است.

naghdisوی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی را باید با نگاه درون‌زا شناخت، افزود: در اقتصاد مقاومتی در کشور همزبانی وجود دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اکنون ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه در کشور وجود دارد که اگر این سرمایه‌ها به طرف واحدهای تولیدی هدایت شود نیازی به سرمایه خارجی نیست.

وی با اشاره به اینکه سرمایه جایی می‌رود که کارآفرینی حمایت شود، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری با حمایت امکانپذیر است و سرمایه جایی می‌رود که فرهنگ عمومی به تولیدکننده داخلی احترام بگذارد.

نقدی ادامه داد: سرمایه جایی می‌رود که از قاچاق جلوگیری شود و سرمایه با روش سیاسی هماهنگ نیست و اگر بستر آماده شود سرمایه وارد چرخه تولید می‌شود و تحریم‌ها را دور می‌زنیم.

۵۰ میلیارد دلار سرمایه کشور قفل است

وی با تصریح بر اینکه امروز ۱۵ هزار کارخانه تولیدی در کشور قفل است، خاطرنشان کرد: ۵۰ میلیارد دلار سرمایه‌های کشور قفل است و اگر خیلی ادعا داریم، هنر این است که با مدیریت جهادی مشکلات برطرف شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه مشکلات اقتصادی راهکار اقتصادی دارد و راهکار سیاسی ندارد، متذکر شد: سرمایه‌گذاری خارجی رابطه مهمی با مسایل سیاسی ندارد بلکه سرمایه‌گذاری خارجی سراب است.

وی گفت: اگر بازار را از واردات‌محوری به صادرات‌محوری با مدیریت جهادی حمایت و با قاچاق کالا مبارزه کنیم سرمایه وارد بازار می‌شود.

نقدی بر ضرورت بازنگری مدل تولید و کاهش هزینه‌های تولید تاکید کرد و یادآور شد: راهبرد صنعتی و خوشه‌های صنعتی باید ایجاد شود

وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی بر پایه پیشتازی اقتصادی دانش‌بنیان متکی به پیشرفت علمی کشور است و اقتصاد مقاومتی می‌گوید صنعت و فناوری، و اینکه هیچ کشوری در دنیا با واردات فناوری به کشور صنعتی تبدیل نشده است.

رئیس سازمان مستضعفین اضافه کرد: آمریکایی‌ها کارخانه هواپیماسازی مک‌دونالد دارند و در ۱۱۹ کشور ۳۵ هزار شعبه دارد و کارخانه هواپیماسازی مک‌دونالد در هیچ کشوری شعبه ندارد اما ما در صنعت هوایی تمام تجهیزات خود را در داخل کشور می‌سازیم.

وی با تصریح بر اینکه در دانشگاه صنعتی پروژه‌های نظامی طراحی و ساخته می‌شود، خاطرنشان کرد: پهپادهایی می‌سازیم که تنها منحصر به ایران است و کسی از آن اطلاعی ندارد.

به گفته نقدی اقتصاد در حال احتضار آمریکا متکی به انحصارهای علمی است و قابلیت دیگری ندارد.

وی عدالت اجتماعی را از ارکان اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: عدالت اجتماعی لازمه پیشرفت پایدار است و در اقتصاد مقاومتی سهم عادلانه تولید تا مصرف باید به همه برسد و کاری کنیم تولیدکننده سود ببرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین وجود گرانی در کشور را به دلیل نبود نظارت دانست و متذکر شد: گرانی باید مدیریت شود.

*دولت واردات کالای خارجی را بر خود حرام کند

وی با اشاره به اینکه امنیت غذایی از ارکان اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد: باید در اقلام کشاورزی خودکفا شویم ضمن اینکه راهکارهای غلبه بر کم‌آبی وجود دارد و در کشورهای کم‌آب از دریا استفاده می‌کنند.

نقدی با بیان اینکه اقتصاد عاریتی به دنبال کالای وارداتی است، متذکر شد:  ۸۰۰ هزار عنوان کالا را از خارج وارد می‌کنیم و دولت باید استفاده از کالای خارجی را بر خود حرام کند.

وی اظهار کرد: در اقتصاد مقاومتی مناطق آزاد باید محور گسترش تولیدات و صادرات و مرکزی برای انتقال فناوری‌های پیشرفته باشند.

/فارس

Share