بیانیه هیأت روضات الحسین (ع) شهرستان رشت بمناسبت شهادت مظلومانه علامه شیخ شحاته

بیانیه هیأت روضات الحسین (ع) شهرستان رشت بمناسبت شهادت مظلومانه علامه شیخ حسن شحاته از رهبران برجسته شیعیان مصر ***  بسم ا… الرحمن الرحیم دیارمیرزا :« خبر بسیار تکان دهنده و ناگوار کشتار شیعیان مصر به دست وهابی مسلکان در شب میلاد حضرت حضرت ولیعصر(عج) به خصوص شهادت علامه شیخ حسن شحاته(ره)، قلوب همه مسلمانان […]

بیانیه هیأت روضات الحسین (ع) شهرستان رشت

بمناسبت شهادت مظلومانه علامه شیخ حسن شحاته

از رهبران برجسته شیعیان مصر

***

 بسم ا… الرحمن الرحیم

دیارمیرزا :« خبر بسیار تکان دهنده و ناگوار کشتار شیعیان مصر به دست وهابی مسلکان در شب میلاد حضرت حضرت ولیعصر(عج) به خصوص شهادت علامه شیخ حسن شحاته(ره)، قلوب همه مسلمانان و انسان ها خصوصاً قلب مبارک رسول خدا(ص) را جریحه دار کرد

آن چه که هر مسلمان و هر موحدی را بیشتر آزار می دهد آن است که امروز دنیای استکبار عالم نمایانی را جهت اجرای این نقشه شوم اجیر نموده که با فتاوای غیر انسانی و غیر شرعی و در حقیقت فتاوای اسرائیلی مردم را تحریک و تشویق بر کشتار می کنند

هیأت روضات الحسین (ع) با محکوم کردن جنایت هولناک سلفیون تکفیری مصر در به شهادت رساندن علامه شیخ حسن شحاته و جمع دیگری از شیعیان، از مسلمانان اقصی نقاط عالم می خواهد تا در برابر چنین فجایعی ساکت ننشینند و پاسخی شایسته به هتاکان و اسلام‌ ستیزان بدهند.

باید علمای شیعه و سنی همه و همه، دست به دست یکدیگر داده و از وهابیّت و عالمان وهابی که با فکر تکفیری و فتوای قتل، آتش افروزی و فساد در زمین می کنند برائت و بیزاری بجویند و برای مقابله با آنها چاره ای بیاندیشند که فردا دیر است

همواره، دست‌هایی در پس پرده خیانت و تزویر، کوشیده است تا با دست یازیدن به سخیف‌ترین بهانه‌ها، بذر نفاق و دشمنی را بین پیروان مذاهب اسلامی و در سرزمین‌های اسلامی بیفشاند و بدین وسیله، گامی به سوی تحقق اهداف پلید خویش بردارد.

دشمنی با اسلام ناب محمدی(ص) و منادیان اسلام راستین بویژه در سال‌های اخیر، سرعت و شدت بیشتری یافته و تاریخ، صفحات بی‌شماری از مسلمان‌ کشی وهابیان و سلفیان ثبت کرده است.

 در تازه‌ترین جنایت سلفی‌های تکفیری،علامه شیخ حسن شحاته و چهار تن دیگر از مسلمانان راستین، وحشیانه و وقیحانه، به دست سلفیون تکفیری در مصر به شهادت رسیدند. مگر نه این که اگر در هر زمان و مکان به مسلمانی تعرض شد،بر دیگر مسلمانان سراسر دنیا واجب است در دفاع از مظلوم و ستاندن حق وی به پا خیزند و تا سرکوب ظالم از پای ننشینند.

در این میان، مسوولیت‌ حکومت‌های اسلامی چیست، دولت محمد مرسی رییس جمهوری مصر، چه وظیفه‌ای در قبال شهادت مظلومانه علامه شیخ حسن شحاته احساس می‌کند، آیا سکوت در برابر این فجایع بجاست.

هیأت روضات الحسین (ع) از مردم مسلمان و ولایت مدار ایران می خواهد از حقوق مسلمانان دفاع کنند و اجازه ندهند بیش از این جان و مال مسلمانان مظلوم و پیروان حقیقی اسلام به خطر افتد.

 شهید شیخ حسن شحاته از رهبران اصلی شیعیان مصر(و به تعبیر برخی رسانه ها، اصلی ترین رهبر شیعیان اثنی عشری مصر) محسوب می شد که در خانواده ای اهل سنت به دنیا آمده بود. در حادثه ی دردآوری که روز عصر روز یکشنبه در مصر اتفاق افتاد، شیخ حسن شحاته(۶۶ ساله)،برادرش محمد شحاته(۳۵ ساله) و شحاته شحاته(۵۵ ساله)و عبدالقادر حسنین عمر(۴۵ ساله) بدست یک گروه تندروی سلفی به شهادت رسیدند و تعداد نامشخصی از شیعیان این کشور هم زخمی شدند.»

 هیأت روضات الحسین (ع)

شهرستان رشت

Share