ارایه بسته های حمایتی و معیشتی به اصحاب رسانه ضرورت دارد

مسوول سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به نقش مثمرثمر اصحاب رسانه در بحران کرونا و منع فعالیت مطبوعات، خواستار در نظر گرفتن بسته‌های حمایتی و معیشتی به آنها شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مهدی پارسا با تقدیر از تلاش های شبانه روزی اصلی رسانه در کنترل بحران کرونا اظهار کرد: نقش رسانه‌ها در آرام بخشی و مدیریت افکار عمومی جامعه در روزهایی که از شیوع ویروس کرونا می گذرد قابل چشم پوشی نیست.

وی با بیان اینکه نقش رسانه ها در کنار کادر درمانی، گروههای جهادی و نیروهای نظامی، انتظامی و بسیج کمتر دیده شده، افزود: حضور اصحاب رسانه در طی مدت شیوع کرونا صحنه هایی را ثبت و ضبط کرده که تاثیر بسیاری در اطلاع رسانی به مردم و کمک به دستگاه‌های اجرایی و خدماتی استان داشته است.

مسوول سازمان بسیج رسانه گیلان با تاکید بر حمایت همه جانبه از اصحاب رسانه و جراید، گفت: با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص عدم انتشار نشریات مکتوب و تعطیلی آنها به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دریافت یارانه حمایتی و بسته های معیشتی به اصحاب رسانه اقدامی شایسته و حتی ضروری است.

پارسا با اشاره به مشکلات و چالش های اصحاب رسانه از جمله خبرنگاران، خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه استان گیلان به لحاظ معیشتی با مشکلات زیادی روبرو هستند که بخش عمده ای از آنها شامل خبرنگاران، اعضای تحریریه نشریات مکتوب و حتی افراد فعال در امر توزیع نشریات مکتوب هستند.

وی همچنین با برشمردن چالش های فعالان عرصه مطبوعات بیان کرد: تعلل در بیمه خبرنگاران، افزایش هزینه‌های چاپ و نشر در سالهای اخیر و گرانی قیمت کاغذ موجب کاهش انگیزه در این قشر فعال جامعه شده و وضعیت مطبوعات را در شرایط نامناسبی قرار داده است.

مسوول سازمان بسیج رسانه گیلان حمایت مادی و معنوی از مطبوعاتی که با تعطیلی و منع چاپ نشریه خود با چالش روبرو شده اند را ضروری دانست و افزود: باید برای راه اندازی فعالیت مجازی این رسانه ها حمایت های فنی و تخصصی انجام شود و از مطبوعات به عنوان رکن چهارم دموکراسی باید بیش از گذشته مورد توجه و حمایت مسئولان قرار گیرند.

Share