فضای دانشگاه فرهنگیان در حد دبیرستان است| افتتاح ۲۶ پروژه خیرساز همزمان با دهه‌فجر

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: ۲۶ پروژه خیرساز با ۱۹۸ کلاس درس همزمان با دهه فجر در استان گیلان بهره برداری می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نادر جهان آرای عصر یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش که در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد با اشاره به برگزاری بیست و دومین جشنواره خیران مدرسه ساز با رویکرد «فرهنگ، رسانه و خیرین مدرسه ساز» در ۲۲ خرداد ماه سال آینده، اظهار کرد: گسترش فرهنگ مشارکت مردم در عرصه مدرسه سازی، شناسایی و تکریم خیرین مدرسه ساز از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به افتتاح پروژه‌های خیرساز در ایام الله دهه فجر، تصریح کرد: در دهه فجر امسال ۲۶ پروژه خیرساز با ۱۹۸ کلاس درس به بهره برداری می‌رسد.

جهان آرای با بیان اینکه طرح نماد امسال برای سومین سال پیاپی در ۶۶۹ مدرسه استان گیلان در حال برگزاری است، گفت: این طرح در ۱۰ شهرستان با هدف کاهش و پیشگیری آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان در حال برگزاری است.

وی به طرح ۱۰۰ به علاوه ۳۱ برای احداث دانشگاه فرهنگیان اشاره و بیان کرد: در صورت اختصاص ۱۰۰ هکتار زمین یک دانشگاه فرهنگیان شاخص در آن استان ایجاد می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به وضعیت نامناسب دانشگاه فرهنگیان استان اشاره کرد و گفت: این دانشگاه در حال حاضر در پردیس دختران و پسران، مجموعاً یک هزار و ۶۰۰ دانشجو دارد ولی فضای موجود در حد یک دبیرستان است.

جهان آرای افزود: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد تعداد دانشجویان دانشگاه فرهنگیان گیلان در سال آینده به بیش از ۲ هزار نفر افزایش می‌یابد.

Share