اولین جشنواره ملی چای در لاهیجان برگزار می‌شود

حبیب جهانساز، رئیس سازمان چای کشور گفت: «اولین جشنوار ملی چای کشور» با هدف معرفی چای ایرانی به تمام کشور ۲۰ و ۲۱ تیرماه سال جاری در لاهیجان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رئیس سازمان چای کشور گفت: «اولین جشنوار ملی چای کشور» ۲۰ و ۲۱ تیرماه سال جاری در لاهیجان برگزار می‌شود.

حبیب جهانساز هدف از برگزاری “اولین جشنوار ملی چای کشور” را معرفی چای ایرانی به تمام کشور عنوان کرد و گفت: چای ایرانی در مقایسه با چای های خارجی از نظر کیفیت حرف اول را می زند.

او با اشاره به اینکه به دنبال پررنگ کردن حضور چای ایرانی در بازار هستیم، ادامه داد: علاوه بر مصرف چای می توان از باغات این محصول نیز تحت عنوان بوم‌گردی و گردشگری درآمدزایی کرد.

جهانساز تصریح کرد: فرآیند تهیه چای از باغ تا نوشیدن آن می‌تواند برای گردشگران جذاب باشد و درصدد آن هستیم تا گردشگران از باغات، کارخانجات و نحوه فرآوری آن بازدید کنند.

او در پایان با اشاره به اینکه دبیرخانه این جشنواره در سازمان چای کشور به صورت دائمی ایجاد شده، گفت: بنا است این جشنواره به صورت سالیانه با کمک اتحادیه چای‌کاران، کارخانه جات مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی ، کسبه بازار و پتانسیل‌های موجود برگزار شود.

گفتنی است “اولین جشنواره ملی چای کشور” در روزهای ۲۰ و ۲۱ تیرماه در لاهیجان برگزار می شود.

Share