علت آتش‌سوزی ساختمان گوهرتاج خانم مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، در پی خبر آتش سوزی بنای ثبتی گوهرتاج خانم، معاون میراث فرهنگی گیلان توضیحاتی را به شرح ذیل ارائه نمود. ساختمان تاریخی منسوب به گوهرتاج خانم که با شماره ۹۹۲۹ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، شب گذشته دچار طعمه حریق شد که با همت آتش نشانان، […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، در پی خبر آتش سوزی بنای ثبتی گوهرتاج خانم، معاون میراث فرهنگی گیلان توضیحاتی را به شرح ذیل ارائه نمود.

ساختمان تاریخی منسوب به گوهرتاج خانم که با شماره ۹۹۲۹ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، شب گذشته دچار طعمه حریق شد که با همت آتش نشانان، یگان حفاظت اداره کل و عوامل شهرستانی مهار گردید.

ولی جهانی گفت: آتش سوزی باعث شد تا قسمتهایی از بنا از جمله سقف تخریب گردید و با توجه به قدمت بنا، مرمت اضطراری آن در دستور کار اداره کل قرار گرفته است.

معاون میراث فرهنگی استان با اشاره به مطالب فوق افزود: در فاز اول مرمت این بنا با اختصاص یک میلیارد ریال از محل اعتبارات اضطراری و پس از بررسی علت حادثه و سیر مراحل قانونی اقدام خواهد شد.

وی اذعان نمود: علت آتش سوزی میبایست از طریق مراجع مورد بررسی کارشناسی اعلام تا بر اساس مستندات مورد پیگرد قضایی صورت بگیرد.

شایان ذکر است در املش ۱۴۵ اثر تاریخی در فهرست آثار ملی و ۲۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده وجود دارد.

Share