افتتاح همزمان شش پروژه شرکت برق منطقه‌ای گیلان

همزمان با چهارمین روز از هفته دولت، شش پروژه زیربنایی در بخش توزیع و فوق توزیع شرکت برق منطقه ای استان گیلان با اعتباری بالغ بر ۶۰۲ میلیارد ریال با حضور وزیر نیرو و استاندار گیلان در شهرستان های رشت، آستارا، لاهیجان و رودسر به صورت همزمان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مصطفی سالاری در این آیین که در رشت برگزار شد توسعه بخش‌های مختلف کشاورزی، گردشگری، صنعت و تجارت استان را نیازمند زیر ساخت‌های لازم در حوزه آب و برق رسانی دانست و ابراز امیدواری کرد: انشاءالله با حضور وزیر نیرو و اتخاذ تصمیمات لازم شاهد توسعه خدمات رسانی در حوزه آب، برق و کاهش مشکلات این بخش در سال‌های آتی باشیم.

وی با اشاره به متقاضیان قابل توجه در بخش صنایع سازگار با اقلیم استان اظهار داشت: با وجود محدودیت‌ ها در برق رسانی در مواردی با خطرپذیری، برق مورد نیاز صنایع تامین گردید .

 استاندار گیلان گفت: انشاءالله با حمایت های وزارت نیرو بتوانیم برق مورد نیاز صنایع در حال توسعه و جدیدالاحداث استان را تأمین کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان خواستار برگزاری نشست اختصاصی وزیر نیرو با مدیران ذیربط استانی شد و افزود: امیدواریم در این نشست با ارائه گزراشی از نیازهای اولویت‌بندی شده استان که در قالب برنامه راهبردی ۵ ساله با برش یک ساله استخراج گردیده و بیان ضرورت‌ها شاهد حمایت‌ و اتخاذ تصمیمات لازم در توسعه خدمات رسانی در حوزه برق و آبرسانی استان باشیم.

گفتنی است پروژه های پست ۶۳ و ۲۰ کیلوولت توحید گلسار و اتصالات مربوطه و افزایش ظرفیت بخش انتقال پست و افزایش ظرفیت بخش فوق توزیع پست آستارا، افزایش ظرفیت ترانس های پست لاهیجان، پست سیار ۶۳ و ۲۰ کیلو ولت مستقر در پست شهید رحیم آبادی کلاچای و خط ۶۳ کیلوولت رشت شمالی _ قلی پور در شهرستان های؛ رشت، آستارا، لاهیجان و کلاچای از توابع رودسر طرح هایی هستند که با حضور وزیر نیرو و استاندار گیلان به بهره برداری رسید.

حدود ۴۰۰ هزار مشترک برق در گیلان وجود دارد.

Share