گیلان در اولویت ساخت مراکز جامع درمان سرطان است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به عزم دولت در احداث تعدادی از مراکز جامع درمان سرطان در کشور گفت: اگر بنا بر احداث تعدادی از مراکز درمان جامع سرطان در کشور باشد گیلان در اولویت ساخت چنین مراکزی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، منوچهر جمالی شامگاه شنبه در گفت‌وگویی با اشاره به آمار بالای سرطان در گیلان اظهار کرد: خود مراقبتی و دوری از زندگی ماشینی منجر می‌شود انسان کمتر دچار سرطان شود.

وی با اشاره به استفاده بیش‌از اندازه جوامع از سیستم‌های الکترونیکی نظیر موبایل و تبلت‌ها افزود: متأسفانه روزبه‌روز استفاده از سیستم‌های الکترونیکی بیش‌ازپیش می‌شود و این استفاده در کنار عدم تحرکی مشکلاتی را برای انسان ازجمله سرطان‌ها را پدید می‌آورد.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیماری‌های سخت نه‌تنها در گیلان بلکه در سایر استان‌ها نیز در حال افزایش است گفت: مراکزی هستند که بیماران سخت العلاج را در گیلان مورد درمان خود قرار می‌دهند اما در مواقعی نیز مشاهده‌شده که بیماران برای مداوا به مرکز کشور یعنی تهران مراجعه می‌کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به عزم دولت در ایجاد و احداث ۱۴۰ مرکز درمان سرطان در کشور خاطرنشان کرد: در رشت تعدادی از مراکز نظیر بیمارستان دولتی رازی درمان سرطان‌ها را انجام می‌دهند اما اگر بنا بر احداث مرکز تخصصی درمان سرطان در کشور باشد گیلان در اولویت ساخت این‌چنین مراکز است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تاکید بر اینکه احداث مرکز جامع درمان سرطان در گیلان ضرورت دارد تصریح کرد: در کنار کادر درمانی متخصص و متبحری که در گیلان در حوزه انکولوژی به فعالیت می‌پردازند ایجاد مراکز درمان جامع سرطان در استان بیش‌ازپیش احساس می‌شود.

Share