فوت راکب جوان موتور سیکلت در آستانه اشرفیه

سرهنگ محمدرضا محمدی گفت: در میدان معین شهرستان آستانه‌ اشرفیه راننده موتورسیکلت به علت عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی سرعت مطمئنه واژگون و به بیمارستان منتقل شد که به دلیل شدت ضربه به سر فوت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان از فوت راننده ۲۲ ساله در اثر عدم توانایی در کنترل موتور سیکلت در آستانه‌ اشرفیه خبر داد.

سرهنگ محمدرضا محمدی در تشریح این خبر اظهار داشت: در میدان معین شهرستان آستانه‌اشرفیه راننده موتورسیکلت به علت عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی سرعت مطمئنه واژگون و به بیمارستان منتقل شد که به دلیل شدت ضربه به سر فوت کرد.

این مقام انتظامی با اشاره به ماده ۱۶۴ آیین نامه راهنمایی و رانندگی گفت: بر اساس این ماده کلیه رانندگان موتور سیکلت و دوچرخه‌ ملزم به استفاده از کلاه ایمنی هستند چرا که این وسیله به عنوان ابزاری جهت کاهش شدت جراحات و صدمات وارده به سر و گردن در تصادفات تاثیر چشمگیری دارد.

وی با تاکید بر سرعت مطمئنه در هنگام رانندگی افزود: با توجه به شرایط جوی نامساعدی که در استان وجود دارد لازم است، موتور سیکلت سواران در هنگام تردد در معابر بر رعایت سرعت مطمئنه و استفاده از کلاه ایمنی دقت بیشتری کنند تا شاهد تصادفات و واژگونی موتور سیکلت سواران نباشیم.

Share