«زرجوب» و «گوهررود» بلای جان مردم رشت شده است | انتقاد از تخریب پل جاده فومن

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان رودخانه‌های «گوهررود» و «زرجوب» را بلای جان مردم رشت دانست و گفت: آلودگی این دو رودخانه به مردم آسیب می‌رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نماز جمعه رشت در مصلی امام خمینی(ره) این شهر اظهار داشت: نماز جمعه کانون وحدت مسلمانان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان ضمن بررسی نظام تربیت از نگاه اسلام عنوان داشت: خداوند در قرآن کریم تاکید بسیاری بر مسئله تربیت داشته و الگو‌هایی برای چگونه تربیت کردن جوانان معرفی کرده است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه خداوند در بیان احکام نیز مسائل تربیتی را لحاظ کرده است، تصریح کرد: تمام احکامی که توسط خداوند متعال برای انسان بیان شده بستری برای رسیدن انسان به کمال است.

امام جمعه رشت با اشاره به توجه قرآن کریم به جایگاه معرفتی و والای زنان خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم همسر فرعون را الگویی برای تمام انسان‌ها دانسته است که شوهرش فردی فاسق و فاسد بود.

وی با تاکید بر اینکه همسر فرعون با وجود همه فشارها ثابت‌قدم ماند و در نهایت در راه عقیده‌اش جان داد ابراز داشت: این برای ما درس است که همسر فرعون با وجود تمام مشکلات، آخرت خود را به دنیا نفروخت.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه افرادی در دنیا هستند که به برای ارضای هوا و هوس خود زندگی می‌کنند تصریح کرد: چنین افرادی آخرت خود را به دنیای دیگران می‌فروشند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه همسر فرعون از ظلم، ستم و کفر همسرش به خدا پناه برد خاطرنشان کرد: امروز هر زن و مردی باید همسر فرعون را در راه پاسداری از ارزش‌های الهی الگوی خود قرار دهند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه قرآن کریم همسر حضرت نوح(ع) و همسر حضرت لوت(ع) را به عنوان خائن معرفی کرده است افرود: ممکن است پدر و مادر‌ها انسان‌های خوبی باشند اما این دلیل نمی‌شود که حتما اولاد آن‌ها خوب و صالح باشند.

وی با تاکید بر اینکه اگر فرزندی از مسیر مستقیم فاصله گرفت پدر و مادر باید از آن‌ها برائت بجویند ابراز داشت: ما در نظام اسلامی شاهد بودیم که افرادی از فرزندان ناصالحشان حمایت کردند و باعث نزول خودشان شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان ضمن تجلیل از جایگاه سربازان گمنام امام زمان(عج) اظهار داشت: جامعه‌ای می‌تواند به تعالی و رشد برسد که آرامش داشته باشد و این افراد فراهم‌کننده رشد جامعه هستند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) اظهار داشت: ما با مردم آمریکا ستیز نداریم بلکه ما با دولت استکباری آمریکا ستیز داریم که امروز تمام جهان از اروپا و آسیا تا آفریقا از استکبار او خسته هستند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه آمریکا قابل اعتماد نیست گفت: ما دیدیم که آمریکا چه بلایی در مسئله برجام بر سر ما آورد و هر روز شانتاژ رسانه‌ای جدیدی را در سراسر جهان به راه می‌اندازد و البته مردم و رهبری ما می‌دانستند که آمریکا قابل اعتماد نیست.

وی با انتقاد از تخریب “پل جاده فومن” عنوان داشت: برای ساخت این پل هزینه بسیاری شده بود و بیت‌المال است و باید قبل از ساخت عواقب آن بررسی می‌شد زیرا چنین اتفاقاتی مردم را ناراحت می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان رودخانه‌های «گوهررود» و «زرجوب» را بلای جان مردم دانست و خاطرنشان کرد: این دو رودخانه درگذشته محل تفریح مردم بود اما امروز تمام اکوسیستم گیلان را خراب کرده است.

آیت‌الله فلاحتی با اعلام اینکه آلودگی رودخانه‌های «زرجوب» و «گوهررود» در حال حاضر به مردم آسیب می‌رساند تصریح کرد: حل مسئله ترافیک و سایر مشکلات شهر رشت نیاز به فکر کردن و مشورت کردن با اندیشمندان دارد.

Share