بنیاد شهید مطالبات مربوط به پاداش پایان خدمت ایثارگران را پرداخت کرد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه بنیاد مطالبات بخش مربوط به پاداش پایان خدمت را پرداخت کرد گفت: مطالبات بخش ذخیره مرخصی مربوط به سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ است زیرا سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ اصلاح شد و بنیاد کامل پرداخت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، عبدالله پاکاری با بیان اینکه مطالبات خانواده‌های ایثارگر مربوط به پاداش پایان خدمت و ذخیره مرخصی شهدای گران‌قدر است اظهار کرد: بخشی از این مطالبات که مربوط به ذخیره مرخصی بود مطابق قانون باید توسط یگان‌های مربوطه پرداخت شود که در قانون برنامه ششم اصلاح و مجدداً به بنیاد محول شد.

وی با اشاره به اینکه پاداش پایان خدمت و ذخیره مرخصی دو بخش است افزود: بخشی از مطالبات پاداش پایان خدمت و بخشی دیگر ذخیره مرخصی است که در قانون جامع این کار انجام شد اما در قانون برنامه ششم اصلاح شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه بنیاد مطالبات بخش مربوط به پاداش پایان خدمت را پرداخت کرد گفت: مطالبات بخش ذخیره مرخصی مربوط به سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ است و مطالبات سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ اصلاح شد که توسط بنیاد به صورت کامل پرداخت شد.

پاکاری با اشاره به اینکه بخشی از مطالبات ۲۸۰ خانواده باقی مانده است بیان کرد: اقدامات قانونی مربوط برای پرداخت مطالبات انجام‌شده و فقط بحث تأمین منابع مانده که به‌زودی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مطابق ماده ۸۷ قانون برنامه ششم دولت مکلف شد که در دو سال نخست اجرای قانون کلیه مطالبات ایثارگران را پرداخت کند گفت: پیگیری برای تأمین منابع و اعتبارات در حال انجام است و بخشی از مطالبات پاداش پایان خدمت سال ۹۵ نیز باید پرداخت شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه موضوع اشتغال ایثارگران جدا از وضعیت اشتغال جامعه نیست تصریح کرد: ترغیب فرزندان شاهد و ایثارگر برای بحث کارآفرینی، اشتغال، توانمندسازی، کمک و حمایت در جهت روی آوردن به مباحث خوداشتغالی و ایجاد طرح‌های مختلف اشتغال ازجمله برنامه‌های ما بوده که در این راستا سال پیش به لحاظ محدودیت فرصت‌های شغلی و جذب و استخدام دستگاه‌ها توفیق آن‌چنانی نداشتیم.

Share