مدیریت شهری آستارا سرعین اردبیل را تبلیغ نکند| شرط برگزاری هفته فرهنگی آستارا در تهران

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری جدی مسؤولان مربوطه برای برگزاری هفته فرهنگی این شهرستان در پایتخت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، ولی داداشی با اشاره به اهمیت برگزاری هفته فرهنگی آستارا در تهران اظهار کرد: در تلاش هستیم به‌واسطه هفته فرهنگی آستارا مردم کشور با ظرفیت‌های فرهنگی و هنری، غذاهای محلی، صنایع‌دستی و مشاهیر این شهرستان آشنا شوند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از سازمان‌های مردم‌نهاد در تلاش هستند تا در اسرع وقت هفته فرهنگی آستارا را در تهران برگزار کنند، تصریح کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی و دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط اجرایی شهرستان در تحقق این مهم نهایت همکاری را داشته باشند.

وی برگزاری هفته فرهنگی آستارا در تهران را منوط به امضای تفاهم‌نامه‌ بین شهرداری‌های تهران و آستارا دانست و خاطرنشان کرد: در صورت امضای این تفاهم‌نامه تمام حمایت‌ها شامل پذیرایی، تأمین فضا و منابع مالی و اعتباری توسط شهرداری تهران انجام می‌شود.

داداشی گفت: آستارا به‌واسطه مردم با فرهنگ خود از قدیم‌الایام مشتری داشته و با فعال شدن بازار ساحلی بر تعداد مشتری‌های این شهرستان افزوده‌ شده بنابراین آستارا نباید تنها به نقطه تردد گردشگران تبدیل شود.

وی از عملکرد مجموعه مدیریت شهری آستارا انتقاد کرد و متذکر شد: با وجود اینکه تبلیغات برای برخی از سازمان‌ها و نهادها منبع درآمد است، اما مجموعه مدیریت شهری نباید سرعین اردبیل را در آستارا تبلیغ کنند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجموعه مدیریت شهری آستارا باید تمرکز و قوای خود را بر شناساندن ظرفیت‌های موجود در این شهرستان معطوف کنند، یادآور شد: به‌جای تبلیغ جاذبه‌های گردشگری سرعین در این شهرستان می‌توان شهروندان و گردشگران را با جاذبه‌های گردشگری آستارا آشنا کرد.

Share