افزایش اختیارات استانداران موجب کاهش موانع صادراتی می‌شود/تولید و مصرف همراه یکدیگر و دو روی یک سکه هستند/با فشار، دستور و تحکم اقتصاد موفق شکل نمی‌گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،استاندار گیلان در سومین همایش اعطای گواهینامه استانی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان گفت: افزایش اختیارات استانداران در بنادر و مرزها موجب کاهش مشکلات و موانع صادراتی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،استاندار گیلان در سومین همایش اعطای گواهینامه استانی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان گفت: افزایش اختیارات استانداران در بنادر و مرزها موجب کاهش مشکلات و موانع صادراتی می‌شود.

IMG_3768نجفی در این همایش که با حضور معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در سالن غدیر استانداری برگزارشد با تبریک سالروز آزادی خرمشهر و گرامیداشت روز دزفول گفت: آنچه در آزادی خرمشهر اتفاق افتاد بحث همدلی، همراهی و نگاه واحد آحاد ملت به منافع ملی بود و اگر با همان نگاه در هر عرصه‌ی دیگری وارد شویم همیشه کارها سهل و روان خواهد بود و موفقیت‌های چشمگیری بدست می‌آوریم.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: همه کسانی که در جبهه‌ی اقتصادی هستند در تحقق شعار امسال نقش مهمی دارند.

استاندار گیلان با بیان اینکه عزم دولت بر این است که سال ۹۵ سال با تکیه بر اقتصاد مقاومتی، رونق و شکوفایی اقتصادی داشته باشیم گفت: شناسایی و حل معضلات واحد تولید و مشکلات مصرف کنندگان در گرو ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر است.

نجفی افزود: تولید و مصرف همراه یکدیگر و دو روی یک سکه هستند و تولیدی موفق خواهد بود که رضایتمندی مصرف کننده را به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه رضایت مصرف کننده موجب افزایش موثر کیفیت تولید می‌شود گفت: هرگز با فشار، دستور و تحکم نه اقتصاد موفق شکل می‌گیرد و نه می‌توانیم مصرف کننده را به استفاده از کالایی که به آن علاقه ندارد وادار کنیم.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد: اقدامات فرهنگی، ترویج اندیشه‌ی حمایت از مصرف داخلی و اجرای سیاست‌های تشویقی کاری پسندیده برای حمایت از اقتصاد داخلی است اما نکته این است که همه‌ی این اقدامات باید با افزایش کیفیت کالا، رقابت پذیری و رضایت مصرف کننده همراه باشد.

وی ادامه داد: امروز برخی صنایع در کشور به رغم حمایت‌های همه جانبه، بدلیل اینکه در معرض رقابت قرار نگرفتند و رضایت مصرف کننده برای آنان ملاک نبود با شکوفایی مواجه نشده‌اند و در وضعیت بدی قرار گرفته‌اند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه تقویت صادرات از سیاست‌های مهم در کشور و استان است گفت: افزایش اختیارات استانداران در بنادر و مرزها موجب کاهش مشکلات و موانع صادراتی می‌شود.

وی تثبیت بازار را به رغم وجود تحریم‌ها را از موفقیت‌های دولت عنوان کرد و گفت: حذف تحریم‌های هسته‌ای و حل معضلات بانکی که سالها اقتصاد ما دست به گریبان آن بودند زمینه‌های صادرات موفق را فراهم کرده است.

نجفی استفاده از لفظ کاغذ پاره برای تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان را درست ندانست و گفت: این تحریم‌ها در اتاق فکرهای جهانی  برای فلج کردن اقتصاد ایران وضع شده بود که الحمدالله بعد از توافق برجام در حال زدودن است.

وی گفت: باتوجه به شیطنت‌هایی که از سوی دشمنان نظام و صهیونیست‌ها پس از برجام در حال انجام است نیاز به فرصت است تا روابط اقتصادی کاملاً به زمان قبل از تحریم‌ها باز گردد و قطعاً این مشکلات برطرف خواهد شد.

استاندار گیلان افزود: کشورمان در سال‌های قبل از ۹۲ بالای ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد داشته است اما سال گذشته با ۱۹ میلیارد دلار اداره شد.

وی افزود: تولید کنندگان بخش خصوصی به خوبی می‌دانند که در سال‌های گذشته تحریم‌ها چه اثرات زیانباری بر اقتصاد کشور وارد کرد.

استاندار گیلان ادامه داد: با عزم ملی و فرصتهای جهانی که هم اکنون وجود دارد قطعاً بخشی از مشکلات اقتصادی حل خواهد شد.

گفتنی است در پایان این مراسم گواهینامه‌ی حمایت از حقوق مصرف کنندگان به ۴ واحد تولید کننده اعطا شد.

tel final1

Share