لاریجانی:ایران کمک‌ روس ها را فراموش نمی‌کند/ پوتین: پرونده هسته‌ای ایران با منطق و مذاکره به اتمام رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس جمهور روسیه از نقش سازنده این کشور در حل و فصل پرونده هسته‌ای ایران تشکر کرد و گفت: کار با روسیه در شرایط جدید قطعا رو به گسترش خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس ,علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از اختتامیه اجلاس والدای سوچی روسیه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

۱۳۹۴۰۸۰۱۰۰۰۱۶۴_PhotoAلاریجانی در این دیدار با تشکر از مواضع پوتین رئیس جمهور روسیه در اجلاس والدای، روابط تهران – مسکو را گسترده خواند و گفت: نقش آفرینی روسیه در منطقه و تلاش این کشور را برای استقرار صلح و ثبات در منطقه موثر و مفید می‌دانیم.

وی از نقش سازنده پوتین رئیس جمهور روسیه در حل و فصل پرونده هسته‌ای ایران تشکر کرد و گفت: ارایه مدل مذاکراتی پنج بعلاوه یک پیشنهادی سازنده از طرف شما بود.

لاریجانی همچنین از کمک‌های روسیه به ایران در شرایط سخت تشکر کرد و افزود: ایران این کمک‌ها را فراموش نمی‌کند و دوستی تهران و مسکو نیز در شرایط جدید گسترده‌تر خواهد شد.

وی با اشاره به تایید برجام از طرف مقام معظم رهبری گفت: کار با روسیه در شرایط جدید قطعا رو به گسترش خواهد بود.

* پوتین: پرونده هسته‌ای ایران با منطق و مذاکره به اتمام رسید

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز در این دیدار، از  لاریجانی خواست سلام گرم وی را به مقام معظم رهبری و همچنین حسن روحانی رئیس جمهور برساند.

وی با تاکید بر اینکه پرونده هسته‌ای ایران با منطق و مذاکره به اتمام رسید گفت: گفت‌وگوی من با رئیس جمهور ایران در نیویورک بسیار سازنده بود و هم اکنون روابط مسکو و تهران در حال توسعه است.

پوتین همچنین با اشاره به نقش سازنده لاریجانی در پیشبرد حل موضوع هسته‌ای ایران، از زحمات رئیس مجلس تشکر کرد.

وی همچنین گفت: هم اکنون ایران سهم سازنده‌ای در مبارزه با تروریسم به ویژه در سوریه دارد.

رئیس جمهور روسیه گفت: اعتقاد داریم بدون مشارکت ایران در حل بحران سوریه، توفیقی به دست نمی‌آید و این مشارکت پایدار نخواهد بود.

وی افزود: چند روز پیش با اسد رئیس جمهور سوریه در مسکو دیدار داشتم و درباره حل موضوع تروریسم در منطقه گفت‌وگو کردیم که نتایج آن در دیدار مسئولان وزارت خانه‌های خارجه چهار کشور بررسی خواهد شد.

tel final1

Share