راهنمای صرفه جویی در مصرف انرژی برق

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،با توجه به استقرار توده هوای پایدار و گرم طی این هفته و تقویت آن تا اواسط هفته آینده، و با عنایت به افزایش دمای هوا و افزایش مصرف برق در روزهای اخیر و پیش بینی این افزایش برای روزهای آتی که بی شک این افزایش مصرف برق ضریب […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،با توجه به استقرار توده هوای پایدار و گرم طی این هفته و تقویت آن تا اواسط هفته آینده، و با عنایت به افزایش دمای هوا و افزایش مصرف برق در روزهای اخیر و پیش بینی این افزایش برای روزهای آتی که بی شک این افزایش مصرف برق ضریب اطمینان و پایداری شبکه و تاسیسات و تجهیزات صنعت برق را کاهش می دهد، لذا صرفه جویی و استفاده بهینه از انرژی بر۵۱۶۷۱۸ق و لوازم برقی اساسی و ضروری است. رعایت و ضرورت توجه به امر مدیریت بهینه مصرف برق از جمله تنظیم درجه ترموستات کولر گازی (۲۴ الی ۲۶ درجه)، خاموش کردن لامپهای اضافی، عدم باز و بسته کردن بی مورد درب یخچال، نصب سایه بان بر روی کولر و اسپیلت و جلوگیری از پرت انرژی با گرفتن منافذ موجود مانند دربها و پنجره ها همچنین عدم استفاده از وسایل برقی غیر ضروری مانند لباس شویی، اتو، جارو برقی و…در ساعات پیک برق (۱۱الی ۱۵) و (۲۰ الی ۲۴) ، کمک بزرگی در جهت حفظ پایداری شبکه برق و تامین برق مطمئن برای هم استانی های عزیز می باشد. برای دستیابی به این مهم رعایت نکات زیر در زمینه استفاده صحیح از پلوپز، سماور و سشوار می تواند برق مصرفی و هزینه های خانوارها را به مقدار زیادی کاهش دهد.

پلوپز
۱. در هنگام خرید پلوپز ظرفیت متناسب با نیازهای واقعی خانواده را در نظر بگیرید.
۲. پلوپز را باید تمیز نگه دارید در غیر این صورت مصرف آن زیاد و عمرش کم می شود.
۳. از پلوپزهای دارای نشان استاندارد استفاده نمائید.
۴. تا حد امکان باید از ظرفیت کامل یک پلوپز استفاده کنید.
سماور
۱. سعی کنید از سماور برقی دارای نشان استاندارد استفاده نمائید.
۲. از روشن گذاشتن مداوم سماور برقی خودداری نمائید.
۳. توجه داشته باشید سماور برقی همیشه دارای آب باشد.
۴. اگر مصرف چای در خانه زیاد است، از سماور گازی به جای سماور برقی استفاده نمائید.
سشوار
۱. از انواع سشوار با مارک معتبر استفاده نمائید.
۲. سعی کنید در هوای گرم به جای سشوار از نور خورشید جهت خشک کردن مو استفاده نمائید.
۳. از روشن گذاشتن مداوم سشوار خودداری کنید.
۴. سعی کنید از درجه پائین سشوار استفاده نمائید.
۵. توجه داشته باشید سشوارهای با قدرت زیاد (بالای ۱۰۰۰ وات) لزوماً بهترین نمی باشد، بلکه سشوار با قدرت متوسط ۸۰۰ وات، با صرفه و مناسب ترین سشوار به حساب می آید.

Share