در نشست احزاب و تشکل های سیاسی اصولگرای استان گیلان چه گذشت!؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،نشست احزاب و تشکل های اصولگرای استان گیلان به همت جبهه پیروان خط امام و رهبری همراه با ضیافت افطاری عصر شنبه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،نشست احزاب و تشکل های اصولگرای استان گیلان به همت جبهه پیروان خط امام و رهبری همراه با ضیافت افطاری عصر شنبه برگزار شد.

n00074876-bبه نقل از گیلان آنلاین; در این نشست که حدود ۲۰۰ نفر از فعالان سیاسی اصولگرای سراسر استان شرکت داشتند جبار کوچکی نژاد دبیر جامعه اسلامی مهندسین و حسن کربلایی دبیر موتلفه اسلامی سخنرانی کردند.

از نکات قابل ذکر این نشست حضور کیهان هاشم نیا استاندار اسبق گیلان بود که با دعوت حزب جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در این برنامه حضور پیدا کرده بود.

جبار کوچکی نزاد در این برنامه ضمن خیرمقدم به حضار یاد و خاطره شهدای هفت تیر را گرامی داشت و از تشکل های سیاسی اصولگرای استان جهت همکاری بابت برگزاری نشست تشکر کرد.

اهم سخنان کوچکی نژاد:

* قانون جدید انتخابات مجلس تصویب شد و بنا بر این قانون انتخابات مجلس استانی -شهرستانی خواهد شد. هر نامزدی حداقل ۱۵ درصد آرای ماخوذه در شهرستان خود را باید کسب کند اما نامزدی از حوزه انتخابیه شهرستان که مجموع آرای او در شهرستان و استان بیشتر باشد به مجلس راه پیدا می کند.

* از ضعف های این قانون این است که ممکن است در یک شهرستان کوچک نامزدی صرفاً با چند هزار رای غیر قابل توجه ۱۵ درصد آرا را کسب کند و نفر اول شهرستان نباشد اما به عللی بتواند نسبت به رقیب خود آرای بیشتری در سطح استان کسب کند و به مجلس راه پیدا کند.

* قانون جدید انتخابات احتمالاً با اشکالات جزیی در شورای نگهبان مواجه می شود و پس از اصلاحات مربوطه در مجلس، تصویب نهایی و قابل اجرا می شود.

* مراحل استیضاح وزیر راه و شهرسازی تقریباً نهایی شده و در آینده نزدیک به صحن علنی می آید.

* مسئولان استان گیلان به شعار دولت (اعتدال) عمل نکردند. ما در استان نگران فساد اقتصادی هستیم. وقتی برخی باندی و فامیلی به بخش های  اقتصادی ورود می کنند زمینه فساد فراهم می شود و ما از این جهت ابراز نگرانی می کنیم.

* وی با اشاره به سخنان خاص یک نماینده مجلس در گیلان گفت: اگر ادب را رعایت نکنند پاسخ محکمی از سوی جامعه اصولگرایی استان دریافت خواهند کرد.

 اهم سخنان کربلایی:

* رهبر انقلاب فرمودند دوره احمدی نژاد از جهت خدمتگزاری به مردم و قشر مستضعف یک دوران طلایی بود. انصاف این است که از خدمات دولت احمدی نژاد در این حوزه حمایت شود، هرچند مرتکب برخی اشتباهات شدند و ما هم از آن اشتباهات حمایت نمی کنیم و انتقاد داریم.

* وقتی برخی از کسانی که در جریان فتنه در استان فعال بودند و در دانشگاه گیلان دانشجویان را تحریک می کردند در مصادر امور مدیریتی استان به ویژه امور اقتصادی قرار می گیرند این امر بسیار خطرناک است و در آینده ممکن است عواقب بدی داشته باشد. از مسئولین می پرسیم با اینکه مقام معظم رهبری فرمودند فتنه خط قرمز ماست، چرا از برخی از فعالان فتنه در سمت های مهم استان استفاده می کنید؟

*برخی از سیاسیون در غرب گیلان بودند که در انتخابات مجلس زمانی در پوسترهای انتخاباتی عکس خود را در کنار عکس رییس دولت اصلاحات منتشر می کردند و بعد در دوران احمدی نژاد عکس خود را با عکس احمدی نژاد منتشر می کردند و الان هم با آقای نوبخت همکاری می کنند و لابد می خواهند در انتخابات آینده عکس خود را با عکس روحانی منتشر کنند!

* از دوستان اصولگرای مجلس می پرسم کسی که ادب را رعایت نمی کند چطور در کمیسیون اصولگرایان مجلس حضور می یابد و از آن طرف نیز می گوید برخی از ماجرای فتنه می خواهند سوء استفاده کنند و ماهی بگیرند؟!

*وقتی تمامی جریانات استکبار و دشمنان انقلاب و حتی ریگی ملعون از جریان فتنه حمایت می کردند و اینها خط خود را جدا نمی کردند و موضع نمی گرفتند چگونه الان برخی می گویند فلانی از حصر خارج شود یا آن دیگری از ممنوع التصویری خارج شود؟

Share