هدف طرح رتبه‌بندی افزایش حقوق معلمان نیست/بررسی ارتقای حقوق پایه فرهنگیان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا کوچکی نژاد با بیان اینکه ثمره و هدف نهایی طرح رتبه‌بندی معلمان، افزایش حقوق معلمان نیست، افزود: ارتقای منزلت اجتماعی، علمی، توجه به نوآوری‌ها، ارتقای تحصیلات و توجه به ابتکار معلمان در طرح رتبه‌بندی معلمان مطرح است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با تأکید بر اینکه تنها هدف طرح رتبه‌بندی معلمان، افزایش حقوق معلمان نیست، گفت: دو فوریت طرح رتبه‌بندی معلمان همزمان با هفته معلم به صحن مجلس می‌رود.

اگر سازمان میراث فرهنگی خواهان دریف بودجه مجزا در لایحه بودجه سال آینده است باید درخواست خود را با مجلس درمیان بگذاردجبار کوچکی‌نژاد با اشاره به طرح رتبه‌بندی معلمان، اظهار داشت: یک اشتباهی در اطلاع‌رسانی طرح نظام رتبه‌بندی معلمان در آموزش و پرورش صورت گرفته که باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه ثمره و هدف نهایی طرح رتبه‌بندی معلمان، افزایش حقوق معلمان نیست، افزود: ارتقای منزلت اجتماعی، علمی، توجه به نوآوری‌ها، ارتقای تحصیلات و توجه به ابتکار معلمان در طرح رتبه‌بندی معلمان مطرح است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با تأکید بر اینکه قانون خدمات کشوری در گذشته در مجلس مصوب شده که باید به درستی اجرا شود، گفت: ارتقای حقوق پایه فرهنگیان در کمیسیون آموزش مجلس پیگیری می‌شود.

کوچکی‌نژاد با اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری نشست شش ساعته با دیوان محاسبات، معاونان رئیس جمهور، کارشناسان و نمایندگان وزارت آموزش و پرورش برای اصلاح پایه حقوق فرهنگیان، تصریح کرد: ارتقای حقوق فرهنگیان از مباحث جدی در مجلس است ولی ارتباطی به رتبه‌بندی معلمان ندارد.

وی با تأکید بر اینکه رتبه‌بندی معلمان هدفش مالی نیست، اظهار داشت: شش ماه به وزارت آموزش و پرورش فرصت دادیم تا نحوه و آیین‌نامه اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان را از سند تحول بنیادین استخراج و به مجلس ارائه کند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه مجلس برای نهایی شدن طرح رتبه‌بندی معلمان عجله‌ای ندارد و باید فرصت لازم برای کارشناسی دقیق داشته باشیم، افزود: در نامه‌ای به رئیس مجلس و رئیس جمهور در مورد طرح رتبه بندی معلمان و طرح ارتقای پایه حقوق فرهنگیان مباحثی را طرح کردیم.

کوچکی‌نژاد با اشاره به طرح دوفوریتی نمایندگان برای تصویب ‌نظام رتبه بندی معلمان، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم دوفوریت این طرح همزمان با هفته معلم در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود.

 /تسنیم
ایرج ندیمی، محمد مهدی رهبری املشی،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،محمدحسین قربانی ،حسن تامینی،جبار کوچکی نژاد،مهرداد لاهوتی،ناصر عاشوری،حمیدرضا خصوصی،حسن خسته بند،محمود شکری،صفر نعیمی رز،عطالله حکیمی

Share