مراسم سالگرد آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی ۲۴ اردیبهشت در فومن برگزار می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،فرماندار فومن از برگزاری مراسم سالگرد عروج ملکوتی آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی در اردیبهشت سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،فرماندار فومن از برگزاری مراسم سالگرد عروج ملکوتی آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی در اردیبهشت سال جاری خبر داد.

foomancleمیرشمس مومنی زاده فرماندار فومن گفت : آیت‌الله بهجت نمونه انسانی بود که برای این امتحان آماده شد و از کودکی با عبادت و ذکر و پرهیز از محرمات راه را به درستی طی کرد.

وی افزود:مراجع و علما در طول تاریخ و به خصوص در جریانات پبروزی انقلاب اسلامی  و پس از آن نقش پر رنگی در هدایت و رهبری مردم داشته اند.

فرماندار فومن اظهار داشت: این مرجع عالیقدر جهان اسلام در طول عمر با عظمت خود با اینکه به درجات فراوانی از بندگی و عبودیت و سیر و سلوک واقعی رسیده بود، حتی یک لحظه از یاد خدا غافل نشد.
مومنی زاده  بیان داشت: حمایت این اسوه صادق قرآن ، عترت و تقوی از انقلاب اسلامی و ولایت فقیه همواره قاطعانه و استوار بوده است.

وی تصریح کرد: در برگزاری مراسم آیت الله بهجت (ره)کار با عشق صورت خواهد گرفت و این وظیفه ماست که به این مراسم نگاه ملی داشته باشیم.

فرماندار فومن با اشاره به در پیش بودن ششمین سالگرد رحلت مرجع جهان تشیع آیت الله بهجت فومنی گفت:  باید علمیت آیت الله بهجت را در کنار اخلاق و زهد ایشان به نسل جوان و عامه مردم شناساند که در حقیقت بدون علم نمی‌شود به مراتب و درجات بالای زهد و تقوا دست یافت.
وی ادامه داد: آیت الله بهجت فومنی(ره) پیوسته در سخنانشان بر ضرورت تبیین این ارزش ها و پاسداری از آنها تأکید داشتند.

فرماندار شهرستان فومن گفت: ۲۴اردیبهشت همزمان با شهادت امام موسی کاظم(ع)مراسم ششمین سال ارتحال آیت الله بهجت فومنی (ره)در یکی از مساجد شهر فومن برگزار خواهد شد.
ستاد استانی بزرگداشت آیت الله بهجت فومنی(ره) تشکیل شود

ناصر عاشوری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در این جلسه از آیت الله بهجت فومنی بعنوان شخصیتی علمی و عرفانی جهان تشیع یاد کرد و افزود این مرد بزرگ خدمات ارزنده ای به جهان اسلام انجام داده است.

وی آیت الله بهجت را از افتخارات کشور عزیزمان ایران و بویژه مردم گیلان دانست.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی افزود:برگزاری مراسم گرامیداشت برای چنین علمایی بر توسعه علمی،فرهنگی،معنوی و عرفانی جامعه تأثیر بسزایی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین صفوی امام جمعه شهرستان فومن نیز در ادامه این جلسه با اشاره به خصوصیات آیت الله بهجت فومنی(ره) گفت :آیت الله‌العظمی بهجت فومنی نه تنها افتخار بزرگی برای مردم فومن و استان گیلان است بلکه ایشان ثروتمندترین مرد معنوی جهان است.

وی به تشکیل ستاد استانی بزرگداشت آیت الله بهجت فومنی (ره) اشاره نمود و افزود:از استاندار محترم گیلان انتظار داریم نسبت به تشکیل ستاد استانی بزرگداشت آیت الله بهجت فومنی(ره) اقدام نماید.

صفوی افزود:طبق روای هرسال باید طوری برنامه ریزی شود تا از یک سخنران خوب کشوری جهت سخنرانی در این مراسم دعوت بعمل آید.

 امام جمعه فومن تصریح کرد : تقوا و خودسازی، زیارت و توسل، تلاش برای سیر معنوی دیگران، اندیشیدن پیش از سخن گفتن، اهتمام ویژه به رعایت شرعیات، تواضع و فروتنی، سیر و سلوک و مقام معنوی، نظم و برنامه ریزی در کارها، زهد و سادهرزیستی، دائم الذکر بودن، عبودیت، بندگی، بی اعتنایی به مادیات را از جمله  ویژگی های آیت الله بهجت عنوان کرد.

صفوی با بیان اینکه حضرت آیت الله‌العظمی بهجت فومنی تحت عنایت و هدایت خاصه خداوند متعال بود و تمام عمر پربرکتش را در راه رضایت حضرت حق سپری کرد، ادامه داد: وظیفه همه ماست تا اخلاق، رفتار و منش این بزرگوار را هرچه بیشتر به نسل جوان جامعه انتقال داده و معرفی کنیم.

امام جمعه شهرستان فومن در پایان از مردم شریف استان گیلان جهت حضور در این مراسم معنوی دعوت به‌عمل آورد.

شایان ذکر است آیت الله محمد تقی بهجت ۲۷ اردیبهشت ماه سال ۸۸ پس از عمری بندگی خالصانه به درگاه خداوند متعال به دیار حق شتافت. پیکر مطهر این مرجع بزرگ شیعه با حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع در جوار بارگاه کریمه اهل بیت به خاک سپرده شد. مزار این مرحوم در حرم مطهر حضرت معصومه(س) بسیار مورد توجه ارادتمندان به ساحت مرجعیت و روحانیت شیعه است.

Share