جلسه هم اندیشی درباره معضل شهرداری رشت با حضور میتی کومان،برادر کایکو و دیگران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا همانطور که حتما خودتان بهتر می دانید شهردار بودن در رشت بعد از مربی تیم ملی بودن در کره شمالی دومین شغل بی ثبات جهان است چنان که تعداد افرادی که در این سال ها به صندلی ریاست شهرداری رشت تکیه زده اند (بدون احتساب آنهایی که فقط روی صندلی نشستند و فرصت نشد به آن تکیه بزنند) از تعداد انگشت‌های دو دست هم بیشتر شده.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا همانطور که حتما خودتان بهتر می دانید شهردار بودن در رشت بعد از مربی تیم ملی بودن در کره شمالی دومین شغل بی ثبات جهان است چنان که تعداد افرادی که در این سال ها به صندلی ریاست شهرداری رشت تکیه زده اند (بدون احتساب آنهایی که فقط روی صندلی نشستند و فرصت نشد به آن تکیه بزنند) از تعداد انگشت‌های دو دست هم بیشتر شده. به خاطر همین ما تصمیم گرفتیم یک جلسه هم اندیشی با حضور صاحب نظران مختلف تشکیل بدهیم و راه حلی برای این مشکل پیدا کنیم. در ابتدای این جلسه که در کنار رودخانه باصفای زرجوب تشکیل شد .
indexسردبیر ما به نمایندگی از کل تحریریه چند دقیقه ای درباره اهمیت انتخاب شهردار شایسته برای شهر رشت صحبت کرد و بعد تریبون را در اختیار امیرحسین پنج ساله از مهدکودک گل‌ها قرار داد که به همراه همکلاسی‌هایش به جلسه آمده بود. امیرحسین که یکی از با انضباط ترین دانش آموزان مهدکودک گلهاست ضمن تشکر از وقتی که به او داده شده بود پیشنهادات جالبی برای ما داشت. او با اشاره به اینکه شهردار باید همیشه خندان و در انجام وظایفش دقیق باشد پیشنهاد کرد تا عروسک باب اسفنجی به عنوان شهردار انتخاب شود چرا که هم همیشه لبخند می زند هم به شدت دقت می کند. پیشنهاد امیرحسین اگرچه با تشویق همکلاسی هایش روبرو شد اما مورد استقبال بقیه حاضرین در جلسه قرار نگرفت. سخنران بعدی جلسه یعنی مامور مخصوص حاکم بزرگ میتی‌کومان ضمن تشکر از امیرحسین پشت تریبون قرار گرفت و گفت: پیشنهاد من برای شهردار شدن برادر کایکو است چرا که قدرت بدنی کایکو به او کمک می کند تا قوی ترین موانع را هم از سر راهش بردارد و در ضمن خیالمان راحت خواهد بود که یک وقت شهردار در جلسات آینده کتک نخواهد خورد. او اضافه کرد: من قول می دهم که اگر کایکو را شهردار کنید دیگر دستمال قدرتش را پیش خودم نگه ندارم و بدهم پیش خودش بماند. با این حال پیشنهاد آقای میتی کومان به شدت مورد انتقاد یکی از کارشناسان حاضر در جلسه قرار گرفت. این کارشناس که ما خیلی دلمان می خواست اسمش را بگوییم اما سردبیرمان اجازه نمی دهد خودش را پشت تریبون رساند و گفت: میتی کومان و کایکو قصد دارند تا شهرداری رشت را به حیاط خلوت خودشان تبدیل کنند. البته کارشناس ما نتوانست حرفش را کامل کند چرا که مورد حمله کایکو قرار گرفت و به رودخانه پرت شد. بعد از این اتفاق دوباره امیرحسین پشت تریبون آمد و پیشنهاد کرد تا اعضای شورای شهر به جای اینکه هی شهردار عوض کنند،  خودشان نوبتی شهردار بشوند. او در این باره گفت: ما هر وقت موقع سرسره بازی دعوا می کنیم خاله سارا، مربی مهدکودکمان می گوید نوبتی سوار سرسره شوید و مشکل ما حل می شود. در ادامه یکی از اعضای سابق شورای شهر که از قیافه ش معلوم بود خیلی با تجربه است پشت تریبون رفت و با اشاره به تجربیات پیشین گفت: به نظر من ما باید قبل از انتخابات شورای شهر یک تابلوی راهنمای مناسب در خیابان منتهی به شهرداری نصب کنیم چون خیلی از افراد زحمتکش که قصد خدمت به عنوان شهردار را دارند اشتباها می روند کاندید شورای شهر می شوند و عجیب اینکه رای هم می آورند و بعد تازه متوجه می شوند اشتباه آمده اند و دوباره مجبور می شوند تلاش کنند تا شهردار شوند. این عضو سابق شورای شهر اضافه کرد: در دوره قبل هم ما قصد داشتیم همین کار را بکنیم اما یهو چشممان را باز کردیم دیدم نصف اعضای شورای شهر زندانی شده اند و دیگر کار از کار گذشته.

در پایان سردبیر ما بار دیگر پشت تریبون رفت و با تشکر از همه حاضران در جلسه گفت: باید کسی به عنوان شهردار انتخاب شود که هم با سواد باشد هم سابقه اجرایی موفقی داشته باشد و هم خوشتیپ باشد و در حالیکه با انگشت به خودش اشاره می کرد اضافه کرد: مطمئنا اگر چشممان را خوب باز کنیم گزینه های مناسبی را در اطرافمان می بینیم. چون بارش باران شروع شده بود و رودخانه باصفای زرجوب در مواقع بارانی خیلی باصفاتر می شود و فعلا شهردار هم نداریم به وضعیتش رسیدگی کند مجبور شدیم ختم جلسه را اعلام کنیم.

نصیب نیلاشی – فرهیختگان گیلان

Share