کی‌روش: دوست دارم با داور روبرو شوم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان نسبت به عملکرد داور بازی با آرژانتین انتقاد کرد. کارلوس کی‌روش پس از نمایش درخشان ایران در برابر آرژانتین گفت: انتظارم از بازی همان چیزی بود که در عمل دیدیم. آرژانتین خیلی خوب بازی می‌کرد اما ایران تمرکز بسیار خوبی داشت . لحظات آخر […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان نسبت به عملکرد داور بازی با آرژانتین انتقاد کرد.

کارلوس کی‌روش پس از نمایش درخشان ایران در برابر آرژانتین گفت: انتظارم از بازی همان چیزی بود که در عمل دیدیم. آرژانتین خیلی خوب بازی می‌کرد اما ایران تمرکز بسیار خوبی داشت . لحظات آخر بازی احساسی را دیدیم. لازم بود بهتر دفاع کنیم. قول داده بودیم که بهتر کار کنیم.

2380032_big-lnd وی ادامه داد: تلاش داشتیم به دروازه آرژانتین نزدیک شویم. چند فرصت گلزنی خیلی خوب داشتیم و دو شخصیت متفاوت نقش بازی کردند. آرژانتین برد و بهترین بازیکنان را داشت. آنها بارها تلاش کردند که بتوانند گل بزنند. مسی بهترین بازیکن جهان است. شخصیت بعدی داور بود که پنالتی واضح ما را نگرفت. من نسبت به عملکرد بازیکنان افتخار می‌کنم. قابل قبول نیست که داور فقط ۵ متر با صحنه فاصله داشته باشد و پنالتی را نگیرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ادامه اظهار کرد: ما می‌خواستیم بازی را ببریم به همین دلیل در ۵ دقیقه آخر شوتزنی را در دستور کار قرار دادیم، اما وقتی مسی هست می‌تواند تفاوت را رقم بزند. اگر داور پنالتی را گرفته بود آرژانتین نمی‌توانست به راحتی به ما گل بزند.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که مردم شکست را حق ایران نمی‌دانند آیا به صعود فکر می‌کنید یا حضور افتخارآمیز، گفت: من نمی‌توانم پیش بینی کنم که چه می‌شود، اگر می‌توانستم الان اوضاع دیگری حاکم بود. ما الان به استراحت احتیاج داریم. چهار روز وقت داریم یک روز باید استراحت کنیم. هدف من این است که بازیکنان را متمرکز نگه دارم. ما در نیمه اول رنج کشیدیم. در نیمه دوم قوی‌تر شدیم. طبیعتا آرژانتین شایستگی داشت.

سرمربی ایران گفت: یک تیم نابغه داشت تیم دیگر بازیکنان تلاشگر. من باید با احتیاط صحبت کنم. ضربه مسی عالی بود. من هنوز درباره داوری صحبت دارم. از این ناراحتم که داور صحنه را دید اما پنالتی نگرفت. من ویدیو را دیدم او درست در ۵ متری صحنه بود. اما نگرفت. امیدوارم من به خاطر این صحبتی که می‌کنم جریمه نشوم. داور در سطح این بازی نبود. آرژانتین تیم قابل ستایشی است. من نمی‌توانم از تمام کسانی که در ورزشگاه هستند تشکر نکنم. اصلا احساس نکردیم که همه آبی و سفید هستند. لحظه‌ای که هواداران نسبت به موقعیت‌های ایران واکنش نشان می‌دادند بازیکنانم روحیه می‌گرفتند.

کی‌روش با بیان اینکه تیم ملی باید همواره مانند بازی با آرژانتین باشد گفت: ما باید همواره این گونه بازی کنیم. نتیجه این دیدار گذشت و رفت و نمی‌توانیم کنترلی روی آن داشته باشیم و آن را عوض کنیم اما می‌توانیم قوای ذهنی‌مان را کنترل و تقویت کنیم تا با تمرکز مناسب به مصاف بوسنی برویم. در حال حاضر اتفاقی نیفتاده است. تنها باید بازیکنان را سر پا بلند کنم و آنها را بسازم. ما در اکثر دقایق آرام و خونسرد کارمان را کردیم و از اینکه یک ضربه آمد و به گل تبدیل شد، ناراحتم.

او در ادامه با انتقاد شدید از داور صربستانی افزود: وقتی که چنین داوری را می‌بینیم واقعا ناراحت می‌شویم. یک پنالتی باید به سود ما اعلام می‌کرد و یک کارت قرمز هم به حریف باید می‌داد. هیچ بهانه‌ای برای نگرفتن این خطا وجود ندارد. او چگونه به وجدان خودش، کمیته داوران و مردم جهان درباره این پنالتی می‌خواهد توضیح دهد. اگر من جای او بودم شب خوابم نمی‌برد.

سرمربی تیم ملی اضافه کرد: در کمال احترامی که برای داوران قائلم اما دوست دارم با این داور روبه‌رو شوم و به چشمانش خیره شوم و بپرسم ای مرد! چگونه توانستی این کار را با ما بکنی؟

او در پایان و در پاسخ به سوالی درباره وضعیت آرژانتین افزود: فکر می‌کنم دوندگی ما از آرژانتینی‌ها در این دیدار بیشتر بود اما سرعت انتقال آن‌ها خیلی بیشتر از ما بود و از این جهت آن‌ها به مراتب بهتر از ما بودند./ایسنا

Share