فتنه‌گران به خاطر خیانت به کشور و دروغ تقلب مجرم هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فتنه‌گران به خاطر خیانت به کشور و دروغ تقلب مجرم هستند، گفت: تا وقتی سران فتنه لج‌بازی می‌کنند و بر حرف باطل خود اصرار دارند، فتنه خشکانده نخواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فتنه‌گران به خاطر خیانت به کشور و دروغ تقلب مجرم هستند، گفت: تا وقتی سران فتنه لج‌بازی می‌کنند و بر حرف باطل خود اصرار دارند، فتنه خشکانده نخواهد شد.
آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری ‌ با تاکید براینکه فتنه ۸۸ موضوع شخصی نیست که بخواهد فراموش شدنی باشد گفت: فتنه ۸۸ مسئله مقابله با نظام ولایی بود و از این رو نیازی به ارائه شواهد و مدارک هم نیست.

khatami70156250آیت‌الله خاتمی در عین حال با اشاره به اردوکشی‌ای که دشمنان اسلام و نظام در فتنه ۸۸ برگزار کردند گفت: این مسئله به تنهایی کافی بود تا کسانی که می‌خواهند هویت این شورش‌گری را بدانند، هویت فتنه برایشان روشن شود.

عضو جامعه مدرسین ادامه داد: در سال ۸۸ آمریکا، رژیم صهیونیستی، همه هم پیمانان آنها،‌ تمام رسانه‌های انگلیس به ویژه بی‌بی‌سی، سازمان منافقین و سلطنت طلبان، فراری‌های استحاله‌شده و رقاص و رقاصه‌ها در ضدیت با نظام اسلامی درآمده و حامی فتنه‌گران شدند.

او گفت: کسانی که در پی آنند که نامی از فتنه برده نشود باید بدانند اگر قضیه سال ۸۸ مسئله‌ای شخصی بود، این امر قابل مذاکره و گذشت بود اما وقتی موضوع مقابله با یک نظام ولایی است، خیانت محسوب می‌شود.

آیت‌الله خاتمی در همین زمینه یادآور شد: فتنه‌گران به حضور باشکوه ۴۰ میلیونی مردم که می‌توانست سرمایه‌ای عظیم برای کشور باشد، خیانت و به عزاداران سیدالشهدا حمله کردند و علیه ولایت فقیه شعار سر دادند و با کشتن و مجروح کردن مردم و حمله به مساجد و آتش‌زدن و همچنین اهانت به تصویر حضرت امام به کشور خیانت کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری دروغ تقلب فتنه‌گران و تلاش آنها برای ابطال آرای مردم را از دیگر خیانت‌های سران فتنه دانست و متذکر شد: بنابراین اینها چیزهایی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت و بر این اساس فتنه‌گران با این پرونده مجرمند.

او با تاکید بر اینکه سران فتنه باید در این زمینه پاسخگو باشند گفت: حداقل آنها باید به نادرست بودن این رفتار زشت خود اعتراف کنند و بپذیرند که در سال ۸۸ به بیراهه رفتند.

آیت‌الله خاتمی درباره تلاش جریان افراطی برای رفع حصر سران فتنه گفت: کسانی که تلاش خود را برای رفع حصر سران فتنه به کار می‌گیرند باید این تلاش خود را در مسیر نصیحت فتنه‌گران بگذارند و آنها را نصیحت کنند که بر اشتباه بودن مسیرشان اعتراف کنند.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه آنچه فتنه‌گران انجام دادند به نفع بیگانه، ضربه به کشور و پشت کردن به آرمان‌های امام بود گفت: چه کسی است که نداند تمام آرمان امام(ره)، نظام جمهوری اسلامی است و بر همین اساس تاکید کردند که حفظ نظام از اوجب واجبات است.

او با طرح این پرسش که آنچه فتنه‌گران در سال ۸۸ انجام دادند حفظ نظام بود یا آسیب به نظام جمهوری اسلامی یادآور شد: روشن است که این اقدامات آسیب به نظام بود اما هوشیاری رهبر معظم انقلاب و همراهی مردم توانست فتنه‌گران را سرجای خود بنشاند و جلوی این فتنه بزرگ را بگیرد.

آیت‌الله خاتمی گفت: همانطور که دفاع مقدس ۸ ساله کشور را در مقابل تهاجم بیگانگان بیمه کرد،‌ حضور ۸ ماهه مردم در عرصه مقابله با فتنه و تهاجم داخلی نیز کشور را بیمه کرد.

عضو جامعه مدرسین با تاکید بر اینکه کشور به آرامش و وحدت نیاز دارد در عین حال به انتقاد از کسانی پرداخت که به مردم آدرس نادرست می‌دهند.

او در همین زمینه گفت: این افراد اگر در پی آن هستند که تنش از کشور برود باید تلاش خود را متمرکز کنند تا فتنه‌گران از راه اشتباه بازگردند چرا که آنها آغازگر فتنه بوده‌اند و از این رو آنها باید سفره این فتنه و اختلاف را با اعتراف به خطای خود جمع کنند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در ۱۴ خرداد و اشاره معظم‌له به موضوع فتنه گفت: وقتی رهبر معظم انقلاب که محور اعتدال هستند و حرف اول را در کشور می‌زنند، ۱۴ خرداد امسال از فتنه نام بردند نشان می‌دهد که خط رهبری این است که باید فتنه از بن خشکانده شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تا وقتی سران فتنه لج‌بازی می‌کنند و بر حرف باطل خود اصرار دارند، فتنه خشکانده نخواهد شد.

او گفت: به کسانی که برای سران فتنه دلسوزی می‌کنند، باید بگوییم آنها همانطور که به آرمان امام راحل هم وفادار نماندند به شما نیز وفادار نخواهند ماند.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: اگر این‌ روزها احساس نمی‌کردیم که فتنه‌گران فرار به جلو دارند تا گذشته ناپسند و زیان‌بار خود را از خاطره‌ها ببرند، من احساس تکلیف به این مصاحبه نمی‌کردم ولی متاسفانه شاهد آنیم که فتنه‌گران به جای پوزش از رفتار نادرست خود، جری و جسور شده و به آنهایی که در مقابل فتنه‌گری‌شان ایستادند، هجمه می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان متذکر شد: فتنه‌گران باید بدانند حماسه‌آفرینان ۹ دی ۸۸ نمرده‌اند و در صحنه بوده، هستند و خواهند بود و اگر ضرورت اقتضا کند، بار دیگر حماسه ۹ دی را خواهند آفرید./فارس

 

Share