نمانیدۀ مجلس: یکی از خصوصیات شهید رئیسی مردمی بودنشان بود

پزشکیان: هشدار نارنجی آب و هوایی داده بودند، کاش پرواز نمی کردند

پزشکیان گفت: از روز قبل اعلام کرده بودند آب و هوا نارنجی است و هشدار نارنجی داده بودند. در چنین وضعیتی نمی‌دانم چرا این کار را کردند به هر حال این اتفاق افتاد روحشان شاد اما به این سادگی این آدم ها را نمی شود گیر آورد. نباید اجازه دهیم این افراد به سادگی از دستمان بروند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،  مسعود پزشکیان صبح امروز – سه شنبه اول خردادماه – در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهان در تبریز اظهار داشت: ازدحامی که ما امروز با حضور مردم در تشییع جنازه این بزرگان داریم تصور نمی‌کنم در استان چنین سابقه‌ای وجود داشته باشد و این نشان از مردمی بودن این بزرگواران دارد.

وی افزود: ما امام جمعه‌ای داشتیم که در حقیقت به عنوان پدر در جامعه زندگی می‌کرد، جدای از جریان و جدا از سیاست بود و برای غیرمسلمان، مسلمان، مسیحی، کرد، سنی و ترک به عنوان یک پدر عمل می‌کرد و نتیجه‌ این شد که امروز تصور نمی‌کنم ازدحام جمعیت و حضور مردم را حتی بتوانید به تصویر بکشید.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این نشان می‌دهد اگر ما روحانی‌ واقعی داشته باشیم مردم همچنان با قدرت پشت سر این عزیزان هستند و باورها و اعتقادشان را به سادگی از دست نمی‌دهند. مردم دنبال صداقت، راستی و مردمی بودن و با مردم بودن هستند و جمعیتی که امروز در مراسم حاضر شده اند، عشق خود را نشان می‌دهند.

پزشکیان ادامه داد: شما اگر اینجا عکس بگیرید اداری و نظامی کم می‌بینید همه مردم از زن، بچه، پیر، جوان کرد، ترک همه هستند.

وی با بیان اینکه یکی از خصوصیات ریاست جمهوری ما همین مردمی بودنش بود، اظهار داشت: اینکه انسان به قدرت و جایگاهی برسد اما همچنان قیافه‌اش و لحنش تغییر نکند و با مردم مانند یک آدم عادی صحبت کند از خصوصیاتی است که در خیلی از روسای جمهور نداشتیم.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: استقبال و حضور مردم نشان می‌دهد که نسبت به ریاست جمهوری، وزیر امور خارجه و استاندار که جوانی بود که تازه آمده بود و شبانه روز تلاش می‌کرد، قدردان هستند. خدا روح این عزیزان را شاد کند.

Share