معماری جالب یک ساختمان؛

این خانه خرابه نیست!

کازا بوربون بتنی در میان درختان بالغ و پوشش گیاهی سرسبز پنهان شده است. تیم معماری نیز ویژگی‌های درخواستی را اولویت‌بندی و آن‌ها را در طراحی انجام شده ادغام کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از عصر ایران، استودیو معماری کالی مستقر در فیلیپین از پروژه تازه تکمیل‌شده خود به نام «کازا بوربون» رونمایی کرده است که دامنه‌های جنگلی منطقه باتانگاس را اشغال می‌کند.

گروه معماران این خانه را نه تنها به عنوان یک سازه، بلکه در قالب فضایی پویا برای زندگی می‌بینند. کازا بوربون بتنی در میان درختان بالغ و پوشش گیاهی سرسبز پنهان شده است. تیم معماری نیز ویژگی‌های درخواستی را اولویت‌بندی و آن‌ها را در طراحی انجام شده ادغام کرده‌اند.

خانه‌ای با مناظر کارت پستالی

این رویکرد متفکرانه از طریق استفاده از پنجره‌هایی متمایز بیان می‌شود که مناظر کارت پستالی محیط اطراف را قاب، فضای داخلی را در نور طبیعی غوطه ور و سایه‌های نرم و رقصان را در سراسر اتاق‌ها ایجاد می‌کنند. اثر متقابل نور و طبیعت، فضایی سرشار از آرامش و حس مثبت خلق می‌کند.

معماران در این پروژه به طور همزمان به هر دو فاکتور دوام و راحتی توجه کرده‌اند. این فعل و انفعال حس یکپارچگی طبیعی را ایجاد می‌کند، گویی خانه به طور ارگانیک از خود شیب بیرون می‌آید و مفهوم آشکار ساختن یک مجسمه پنهان توسط طبیعت را منعکس می‌کند.

جدا از روش‌های ساخت و ساز سنتی، کازا بوربون از پانل‌های پلی استایرن ساخته شده است تا صرفا یک مونتاژ معمولی از بلوک‌های توخالی. در حالی که پلی استایرن یک ماده اولیه گرانتر است، مزایای قابل توجهی مانند وزن سبک‌تر، زمان نصب سریع‌تر و عایق حرارتی بهبود یافته را ارائه می‌دهد. این رویکرد ساخت و ساز منتج به زمان ساخت سریع هشت ماهه شد.

گفتنی است؛ زبره‌کاری یا معماری بروتالیست سبکی از معماری است که در آن ساختمان‌ها کلاً با بتن زبره و بدون روکش و دیگر عناصر کاربردی، به عبارتی عریان و عاری از زینت اجرا می‌شوند. اصطلاح زبره‌کاری (بروتالیسم) در ۱۹۵۴ در فرانسه و بریتانیا برای توصیف این شیوه به کار رفت. / طرحی از هوش مصنوعی را مشاهده می‌کنید.

Share