با رأی دیوان عالی کشور؛

نقض حکم اعدام کارگردان متهم به تجاوز | محاکمه مجدد متهم در شعبه هم‌عرض

با شناسایی خانم مربی وی بازداشت شد و نشانی مرد کارگردان را هم به ماموران داد. بعد از بازداشت هر دو متهم تحقیقات از آن‌ها آغاز و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۶ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد متهمان اتهامات خود را انکار کردند، اما شکات ادعای خود را دوباره مطرح کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از اعتمادآنلاین، کارگردان جوان که به اتهام تعرض به چندین دختر نوجوان به اعدام محکوم شده بود، با نقض حکم دادگاه یکبار دیگر پای میز محاکمه می‌رود.

این کارگردان جوان با همکاری زنی که مربی بچه‌ها بود، دختران نوجوان را به بهانه بازیگر شدن به خلوت خود می‌کشاند. دادگاه کیفری استان تهران اتهام این متهم را مبنی بر تجاوز، محرز تشخیص داده و مرد کارگردان را به اعدام محکوم کرده بود، اما دیوان عالی کشور رای صادره را نقض کرد و خواستار محاکمه مجدد متهم در شعبه هم‌عرض شد.

این پرونده یک سال و نیم قبل با شکایت دختری نوجوان به جریان افتاد. این دختر ۱۵ساله در تشریح جزئیات ماجرا گفت: مربی جوان می‌گفت یک کارگردان سرشناس را می‌شناسد که مدعی است می‌تواند رذایل اخلاقی و شیاطین را از انسان‌ها دور و روح را پاک کند. من که تحت تاثیر حرف‌های خانم مربی قرار گرفته بودم خواستم با کارگردان سرشناس ملاقات کنم. برای ملاقات به خانه وی در شمال تهران رفتم. در خانه مرد کارگردان که حدودا ۵۰ساله بود، نشستیم. مربی گفت تو دختر جوانی هستی و روحت هنوز پاک است و می‌تواند شیطان را از تو دور کرد. بعد مربی از اتاق بیرون رفت و مرد کارگردان از من خواست لباس‌هایم را دربیاورم. او به من تعرض کرد و خواست در این‌باره با کسی صحبت نکنم. خیلی حالم بد بود. شب که مادرم به خانه آمد موضوع را برای او تعریف کردم.

پس از این شکایت بود که ماموران چندین دختر نوجوان دیگر را هم شناسایی کردند که توسط مرد کارگردان مورد تعرض قرار گرفته بود. آن‌ها گفتند خانم مربی قول بازیگر شدن داده و آن‌ها را پیش مردی برده که مدعی است کارگردان و تهیه کننده است.

روایت تکان‌دهنده‌ای که این دختران برای پلیس تعریف کردند نشان می‌داد مربی خانم با مرد کارگردان همدست است.

با شناسایی خانم مربی وی بازداشت شد و نشانی مرد کارگردان را هم به ماموران داد. بعد از بازداشت هر دو متهم تحقیقات از آن‌ها آغاز و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۶ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد متهمان اتهامات خود را انکار کردند، اما شکات ادعای خود را دوباره مطرح کردند.

در این جلسه یکی از دختران نوجوان گفت: وقتی برای اولین ملاقات به خانه کارگردان میانسال رفتم او حرف‌های عجیبی زد. او می‌گفت برای اینکه شیاطین را از من دور کند لازم است لباس‌هایم را درآورم. من که از شنیدن این حرف تعجب کرده بودم از اتاق بیرون آمدم و به خانم مربی پناه بردم، اما خانم مربی گفت خودش هم برای اینکه از پلیدی‌ها پاک شود چنین کاری را کرده و هیچ مشکلی وجود ندارد. من که فریب حرف‌های خانم مربی را خورده بودم، تسلیم خواسته شوم مرد کارگردان شدم.

هرچند هر دو متهم مدعی بودند کاری نکرده‌اند اما دادگاه بر اساس مدارک موجود در پرونده رای بر اعدام کارگردان اغفالگر داد و خانم مربی هم به زندان محکوم شد.

متهمان به رای صادره اعتراض کردند و مدعی شدند نباید محکوم می‌شدند. دیوان عالی کشور بعد از بررسی دقیق پرونده رای صادره را نقض کرد و پرونده را برای رسیدگی مجدد به شعبه هم‌عرض ارسال کرد. به این ترتیب دو متهم بار دیگر پای میز محاکمه می‌روند.

Share