مُجال با آلبوم زمین عجیب چه جنجالی به پا کرد!

مُجال با آلبوم زمین عجیب چه جنجالی به پا کرد! مجتبی الله وردی در اسفند ۱۴۰۲، با انتشار اولین آلبوم خود به نام «زمین عجیب» سر و صدای زیادی به پا کرد. آلبوم زمین عجیب در ۱۱ ترک به عنوان اولین آل…

مجتبی الله وردی در اسفند ۱۴۰۲، با انتشار اولین آلبوم خود به نام «زمین عجیب» سر و صدای زیادی به پا کرد. آلبوم زمین عجیب در ۱۱ ترک به عنوان اولین آلبوم موسیقی ملی مذهبی ایران، با اجرای سبک‌های راک، رپ و پاپ به مخاطبان ارائه شد. حال پس از بازخورد گسترده مخاطبان می‌خواهیم بررسی کنیم که آلبوم جدید مُجال چه نوآوری برای مخاطبان موسیقی مدرن دارد. اگر هنوز مجتبی الله وردی را نمی‌شناسید، پیشنهاد می‌کنیم علاوه بر متن حاضر، مقاله مُجال کیست؟ را نیز مطالعه کنید.

تشویق جوانان به تفکر مثبت در برابر منفی بافی‌ها

مُجال در آلبوم زمین عجیب و آهنگ «قله» تلاش خود را برای فراهم کردن یک محتوای امیدبخش نشان داد. بعضی از رپرهای نسل جدید بر موج افکار منفی سوار می‌شوند یا در راستای ارزش‌هایی مانند پول و شهرت به مخاطب‌شان امیدواری می‌دهند. اما مُجال در راستای ارزش‌های فرهنگی و ایرانی به جوانان امید می‌دهد که همراه همدیگر راه‌شان را ادامه دهند و در این راه با عشق و پایداری به ارزش‌های اسلامی باقی بمانند.

هشدار درباره آسیب‌های اجتماعی رسانه

در سبک های موسیقی مدرن رپ و هیپ هاپ کمتر خواننده‌ای به نقش رسانه و تاثیر آن بر ذهن افراد پرداخته است. اما مُجال در آهنگ «سامری»‌ با استفاده از داستان فریب قوم حضرت موسی توسط سامری، آسیب‌های رسانه را در جامعه روشن کرد. مُجال در آهنگ سامری کاری کرد که مخاطب درباره ارزش‌هایی که در رسانه‌ها منتشر می‌شود، باز اندیشی کند.

اجرای اشعار عارفانه با سبک هیپ‌هاپ برای جوانان

آهنگ او در آلبوم زمین عجیب حاوی مناجات عارف فو‌ٔاد کرمانی بود. این آهنگ با سبک هیپ هاپ، یک نوآوری در موسیقی مدرن شناخته می‌شود. چرا که تا به امروز اشعار عرفانی و اسلامی اغلب در موسیقی سنتی شنیده می‌شدند. اما آهنگ سرگشته و او که ریتم مورد پسند جوانان دارد، این خلاء را پر کرد.

مُجال، یک معترض در سطح بین المللی

موزیک ویدیو خیره کننده «منجی عالم» در آلبوم زمین عجیب، صرف نظر از جلوه‌های ویژه بصری بکار رفته، حاوی پیامی اعتراضی به مسئله کودک کشی اسرائیل بود. این موزیک ویدیو اولین اثر هنری اعتراضی به مسئله فلسطین به شمار می‌رود. همچنین مُجال در آهنگ «دنیای وارو» به منطق ظالمانه غرب و پیروانش معترض شد.

طرح زاویه دید جدید نسبت به بحث حجاب و انتخابات

آهنگ «عروسک» در آلبوم زمین عجیب، پیامد‌های زندگی بدون حجاب را برای مخاطب قابل لمس می‌کند. می‌توانید پس از گوش دادن به این آهنگ، تحلیل جدیدی از بحث حجاب داشته باشید. همچنین در آهنگ «ما مردم» توجه مردم را به مسئله انتخابات جلب می‌کند تا بگوید که مردم باید به نقش خودشان در مسائل اجتماعی توجه داشته باشند.

اعتراض به مسائل سیاسی ملی بدون آسیب به نظم جامعه

از آهنگ «همشهری» معلوم می‌شود که مُجال برای اعتراض به ظلم و بی عدالتی، چارچوب‌هایی دارد که به آن‌ها فکر کرده است. او بدون دعوت مردم به ایجاد بی نظمی در جامعه، اعلام می‌کند که به سوء مدیریت در بازسازی آبادان و خرّمشهر، مشکلات اقتصادی و فساد اداری اعتراض دارد.

یادآوری هویت تاریخی و ملی ایرانیان

یکی از جنبه‌های آهنگ «ما مردم» وصل کردن اصالت تاریخی ایرانیان به هویت اسلامی‌شان است. با این کار مُجال تلاش دارد که مخاطب را به تفکری دوباره درباره هویت و ارزش‌های خود، دعوت کند.

دانلود آثار مجتبی الله وردی از وبسایت رسمی او

برای گوش کردن به آلبوم زمین عجیب یا تماشای موزیک ویدیو‌های خیره کننده مُجال مانند القدس لنا می‌توانید وارد وبسایت مُجال به آدرس mojall.com شوید و آثار او را به صورت آنلاین گوش یا آن را دانلود کنید. همچنین برای اطلاع از آهنگ‌های جدید مُجال می‌توانید از طریق بخش «دنبال کنید» در وبسایت رسمی مجتبی الله وردی، او را در شبکه‌های اجتماعی مانند Eita, Telegram یا در پلتفرم‌های موسیقی مانند soundcloud, spotify دنبال کنید.

Share