رقابتهای حساس کشتی در آمریکا

شکست دیوید تیلور در مبارزه نخست انتخابی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، در مبارزه نخست مرحله فینال انتخابی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا برای حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس، دیوید تیلور رقیب سنتی حسن یزدانی و دارنده ۴ مدال طلای جهان و المپیک در مبارزه نخست خود مقابل آرون بروکس با نتیجه ۴ بر یک تن به شکست داد تا نتیجه ای دور از انتظار رقم بخورد.

هر کشتی گیری که به ۲ برد برسد صاحب دوبنده تیم ملی آمریکا در وزن ۸۶ کیلوگرم المپیک پاریس خواهد شد. با این اوصاف دیوید تیلور در صورتیکه در دومین مبارزه مقابل این کشتی گیر بسیار آماده آمریکایی تن به شکست بدهد، ناباورانه حضور در المپیک پاریس را از دست خواهد داد.

همچنین در دیگر مبارزه های برگزار شده، در دور اول وزن ۵۷ کیلوگرم، توماس گیلمان با نتیجه ۶ بر ۳ مقابل اسپنسرلی تن به شکست داد. گیلمان در دومین مبارزه نقز با ضربه فنس شکست خورد و شانس حضور در المپیک را از دست داد. به این ترتیب اسپنسرلی در مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک به میدان می رود و در صورت کسب سهمیه راهی المپیک خواهد شد.

در دور نخست وزن ۶۵ کیلوگرم، زین ردفورد ۲ بر یک از سد نیک لی گذشت. ردرفورد در دومین مبارزه نیز ۵ بر صفر به برتری رسید تا او نیز عازم مسابقات کسب سهمیه المپیک شود.

در وزن ۷۴ کیلوگرم، کایل دیک ۴ بر یک از سد نولف گذشت.

در دور نخست وزن ۹۷ کیلوگرم کایل اسنایدر ۵ بر صفر از سد ترامبل گذشت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، میسون‌پاریس ۷ بر صفر از سد زیلمر گذشت.

حسرت المپیک پاریس بر دل جردن باروز ماند

دوران پرافتخار جردن باروز افسانه‌ای با شکست در کشتی انتخابی المپیک در آمریکا به پایان رسید. این کشتی گیر قبلا اعلام کرده بود بعد از المپیک، از دنیای کشتی خداحافظی خواهد کرد اما با شکست در انتخابی، اکنون به نظر می‌رسد او را دیگر روی تشک کشتی نخواهیم دید.

باروز جمعه شب فینال مسابقات انتخابی وزن ۷۴ کیلوگرم را به جیسون نولف قهرمان سه دوره NCAA با نتیجه ۳ بر صفر واگذار کرد. نولف برای رسیدن به المپیک باید مقابل کایل دیک قرار گیرد و فرد پیروز با برتری در کشتی ۲ از ۳ راهی المپیک خواهد شد.

باروز که شش مدال طلای جهان و مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ را به دست آورده، از بزرگترین کشتی‌گیران تاریخ ایالت متحده است.

 

Share