دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد؛

«سی‌تی آنژیوگرافی» و «آنژیوگرافی» حشمت رشت آماده افتتاح شدند

با تلاش دانشگاه علوم پزشکی گیلان تنها سی‌تی آنژیوگرافی دولتی گیلان با انجام حداقل ۱۵ سی‌تی آنژیوگرافی آزمایشی و علاوه بر آن، یک دستگاه آنژیوگرافی جدید در مرکز آموزشی درمانی حشمت رشت آماده افتتاح شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمد تقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفت‌وگو با گیل‌وبدا، گفت: در دوره جدید بنای ما بر توسعه مشارکت، برقراری عدالت و ارتقای نظام سلامت بوده و در این مسیر تاکنون تلاش‌ها منسجم و با همان انگیزه با سرعت پیش گرفته شده است.

به گفته وی، از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون، ۲۱۰ میلیارد تومان انواع تجهیزات سرمایه‌ای در استان گیلان جهت توسعه و نوسازی خریداری شده که تعدادی از آن‌ها نصب و تعدادی از آن‌ها نظیر دستگاه سی‌تی آنژیوگرافی راه‌اندازی شده و آماده خدمت به مردم هستند.

دکتر فیروز سرودی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز از نصب و راه اندازی دستگاه سی‌تی آنژیوگرافی در مرکز آموزشی درمانی حشمت رشت در شهریورماه سال گذشته خبر داد و گفت: با تلاش و همت معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، فضای فیزیکی دستگاه سی‌تی آنژیوگرافی حشمت با هزینه پنج میلیارد تومانی آماده شده است.

به گفته وی، بخش سی‌تی آنژیوگرافی حشمت رشت از ابتدای راه‌اندازی تاکنون ۱۵ سی‌تی آنژیوگرافی انجام داده و بر اساس بازخوردهایی که از آن گرفته شده، آماده افتتاح و بهره‌برداری رسمی است.

علاوه بر بخش سی‌تی آنژیوگرافی مرکز آموزشی درمانی قلب دکتر حشمت رشت، دستگاه آنژیوگرافی این مرکز نیز به تازگی نصب و راه‌اندازی شده و آن‌گونه که رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان کرده این بخش نیز با هزینه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی آماده و با هزینه به‌روز ۴۰ میلیارد تومانی تجهیزاتی در حال ارائه خدمت به مردم است و به‌زودی افتتاح رسمی خواهد شد.

آنچه قابل تأمل است اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای ارتقای سطح سلامت مردم و کاهش هزینه‌های درمان و همچنین عزم جدی بر پرهیز از ارجاع بی‌مورد بیمار به بخش خصوصی و خارج از استان، کمر همت بسته و در این مسیر بدون اغماض و چشم‌پوشی در برابر مخلان نظام سلامت ایستاده است.

Share