در پی انتشار توئیتی بر علیه رائفی پور؛

ترکشهای افشاگری محبی علیه رائفی پور؛ از واریز به حساب خورشید خانم تا…

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از عصر ایران، حجه الاسلام جلیل محبی، عضو مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و دبیر پیشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر، اخیراً اطلاعات حساب‌های بانکی موسسه مصاف – متعلق به علی اکبر رائفی‌پور – را منتشر کرده است. طبق اسناد افشا شده، ده‌ها میلیارد تومان پول به حساب این موسسه و برخی افراد واریز شده است.

این که این واریزها و روند مالی موسسه، قانونی بوده یا خیر، موضوع بحث حاضر نیست بلکه از زاویه‌ای دیگر و البته مختصر و انشاءالله مفید بدان می‌پردازیم.
بعد از این افشاگری، رائفی پور، با انتشار ویدئویی، به اتهامات منتشر شده پاسخ داد و به قول خودش شفاف‌سازی کرد. اصل این کار، پسندیده است خاصه آن که به سرعت انجام شد.

 

رائفی‌پور در پاسخ خود، گفت که موسسه مصاف، شخصی است و از این که برخی افراد اطلاعات حساب‌های موسسه او را افشا کرده‌اند به شدت انتقاد کرد و در عین حال توضیحاتی درباره درآمده و هزینه‌های موسسه داد. از جمله این که گفت این موسسه با کمک‌های مردمی اداره می‌شود و فعالیت‌هایی مانند راه اندازی موکب اربعین و اداره مدرسه دارد.

او مکرراً تاکید کرد که چون در قبال پول‌هایی که خیرین به حساب موسسه شخصی وی برای فعالیت‌های عام المنفعه احساس مسوولیت شرعی می‌کند و خودش هم حسابداری خوانده است، دقت بسیار زیادی دارد که حتی یک ریال در جایی جز نیت شرعی خیرین صرف نشود و مثال زد که اگر کسی پول داده که برای اربعین برنج خریداری شود، آن پول را تا رسیدن اربعین نگه می‌دارند و جای دیگری خرج نمی‌کنند تا مبادا خلاف شرعی رخ بدهد.

او در مثال دیگری برای اثبات دقت‌اش در هزینه کردهای موسسه گفت که در شب‌های انتخابات، نیروهای موسسه که کار انتخاباتی می‌کردند، از پول موسسه شام نخوردند و از جای دیگری هزینه شام آن‌ها حساب شد.

Share