امام جمعه رشت؛

تا زمانی‌که کشاورز شمالی برنجش را نفروخته برنج وارداتی به بازار عرضه نشود

امام جمعه رشت با تاکید بر لزوم اتخاذ تمهیداتی برای رفع دغدغه‌های کشاورزان و برنجکاران گفت: منتخبان مردم در مجلس جدید نیز اصولی همچون پایبندی به ارزش‌های انقلاب و استقلال کشور، وضع قوانین جامع و پرهیز از قانونگذاری‌های جزئی، تلاش برای ترمیم ساختار بیمار بودجه و پرهیز از دخالت در عزل و نصب‌ها را مورد توجه قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت‌الله «رسول فلاحتی» امام جمعه رشت امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی امام خمینی (ره) رشت اظهار داشت: طبق روایات، کسی‌که به مردم ظلم نکند و دروغ نگوید و به وعده‌اش عمل کند چنین شخصی انسانیتش کامل و عادل است؛ در روایتی دیگر از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است ” هرکسی با مردم چنان رفتار کند که دوست دارد آن‌ها با او آن‌گونه رفتار کنند، عادل است.

امام جمعه رشت تصریح کرد: در روایتی دیگر از امام صادق (ع) نقل شده است «عادل کسی است که از حرام چشم‌پوشی کند و زبانش را در برابر گناه کنترل کند و دستش را نیز از ظلم به مردم بازدارد».

وی با اشاره به ۳۰ اردیبهشت‌ماه روز ملی جمعیت و ضرورت فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی در این حوزه خاطرنشان کرد: مسئله جمعیت امروز یکی از گفتمان‌های عمده در نظام است و بسیاری از ارکان و مدیران نظام در حال تلاش در این حوزه هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر راهبردها و شیوه‌های گفتمان‌سازی در حوزه جمعیت تصریح کرد: توصیه و ترویج تحکیم خانواده، تبلیغ ازدواج‌های آسان، اصلاح نگرش و رفتار خانواده‌ها درباره فرزندآوری از راهبردهای مورد تاکید است؛ متاسفانه دولت‌های لیبرال گذشته با عقیده کاهش جمعیت به این کشور ظلم کردند و گفتمان‌ها را به گونه‌ای قرار دادند که امروز افرادی که از توانایی مالی هم برخوردار هستند حاضر به داشتن ۲ یا ۳ فرزند نیستند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه سیاست‌های تشویقی افزایش جمعیت و ترویج فرهنگ اعتماد به خدا باید راهبرد مدیران باشد افزود: خداوند وعده داده است «کسی که صاحب فرزند شود، خداوند اول به فرزند روزی خواهد داد.»

امام جمعه رشت اصلاح برداشت‌های نادرست درباره نقش مادری و همسری و افشای طرح‌های شوم قدرت‌های سلطه‌گر جهانی در حوزه کاهش جمعیت را جزو دیگر مسائل موردتوجه خواند و عنوان کرد: قدرت‌های سلطه‌گر تلاش می‌کنند تا نقش مادری که نقش اساسی زنان باتقواست را از او بگیرند از سوی دیگر، طرح‌های فراوانی برای کاهش جمعیت در دنیا دارند حتی با آدم‌کشی به‌ویژه در غرب آسیا.

وی با بیان اینکه سازمان‌ها و موسسات مخوفی در اروپا و ایالات متحده در حال کار روی مسئله آدم‌کشی و سقط جنین هستند افزود: شورای روابط خارجی اعم از غربِ اروپای شرقی، کمیسیون سه‌جانبه که متشکل از فراماسون‌ها هستند و کمیته ۳۰۰ و باشگاه رم از جمله نهادهایی هستند که در حال تلاش برای تغییر و تنظیم سرنوشت ملت‌ها مطابق با اراده و طرح‌های خود هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه مسئله کاهش جمعیت فقط مربوط به ایران نیست افزود: با توجه به موقعیت علمی، جغرافیایی، نظامی و اقتصادی سرزمینِ ما، خواستند کاهش جمعیت را به این کشور تحمیل کنند.

آیت‌الله فلاحتی با تبریک سالروز ولادت امام رضا (ع) اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) سال‌ها قبل از ولادت امام رضا (ع) جمله‌ای درباره آن حضرت فرمودند «در آینده پاره تن من در خراسان دفن می‌شود و کسی‌که او را زیارت کند، خدا غم و رنجش را از بین می‌برد و گناهانش را می‌آمرزد.»

امام جمعه رشت با اشاره به حماسه سوم خرداد و فتح خرمشهر در سال ۱۳۶۱ خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر روز عزت ایرانیان و روز ذلت غربی‌ها و یاوران صدامِ ملعون است.

وی با بیان اینکه صدام ذلیل شد و یارانش هم روز به روز در حال ذلیل‌تر شدن هستند و منافقان کوردل هم آواره شدند ادامه داد: اما جمهوری اسلامی ماندگار شد و بر قدرت ملت ایران افزوده شد و عزت فتح خرمشهر هم ماندگار است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان انتخابات اسفند ۱۴۰۲ را صحنه درخشش و حماسه‌سازی مردم ایران دانست و بیان کرد: پایبندی به ارزش‌های انقلاب و استقلال کشور، هوشیاری و دشمن‌شناسی و در اولویت قرار دادن برنامه‌های اصلی کشور، پایبندی به قانون اساسی و وضع قوانین جامع و پرهیز از قانونگذاری‌های جزئی، تلاش برای ترمیم ساختار بیمار بودجه و پرهیز از دخالت در عزل و نصب‌ها از جمله اموری است که منتخبان مردم در مجلس آینده باید مورد توجه قرار دهند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور محترم و انقلابی به استان مازندران و دستور ایشان به استانداران شمال پیرامون بررسی نیاز برنج کشور و میزان تولید در این بخش خاطرنشان کرد: استان‌های گیلان و مازندران مهم‌ترین تولیدکنندگان برنج کشور هستند و برنج هم مهم‌ترین محصول کشاورزان شمالی است و آسیب به این بخش، به کل کشور آسیب می‌زند و لذا مسئولین باید تمهیداتی بیندیشند تا کشاورز با دغدغه وارد شالیزار نشود و برنج‌ش روی دستش نماند و تا زمانی‌که کشاورز شمالی برنجش را نفروخته، برنج وارداتی به بازار عرضه نشود.

 

Share