کسب ۴ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز

قهرمانی قاطعانه کشتی فرنگی ایران در آسیا؛ اسماعیلی و ساروی طلایی شدند

با کسب چهارمین و آخرین مدال طلای محمد هادی ساروی، تیم ملی کشتی فرنگی ایران با ۴ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز بر سکوی نخست آسیا ایستاد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، در ادامه رقابت‌های ۵ وزن دوم و پایانی کشتی فرنگی قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ به میزبانی بیشکک قرقیزستان، سعید اسماعیلی موفق شد با پیروزی ۳-۱ مقابل کشتی‌گیری از قرقیزستان، به مدال طلای این رقابت‌ها دست یابد.

فرنگی‌کار وزن ۶۷ کیلوگرم ایران، در مبارزه فینال این وزن موفق شد با نتیجه ۳ بر یک برابر «بیشکیف» نماینده کشور میزبان به پیروزی رسیده و نخستین مدال طلای تیم ملی کشتی فرنگی ایران در ۵ وزن دوم  این رقابت‌ها را کسب کند.

او پیش از این در دور نخست با نتیجه یازده بر صفر لی‌لی از چین را مغلوب کرد. او در دور بعد مقابل فیروز میرزارجب‌اف از تاجیکستان به روی تشک رفت و پس از پایان زمان مبارزه با امتیاز عالی هشت بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. اسماعیلی در نیمه نهایی نیز با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر مقابل روشن آتدایف از ترکمنستان به برتری رسید و راهی فینال شد.

همچنین محمدهادی ساروی نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک، در فینال مقابل ماتسیف از قزاقستان با نتیجه قاطع ۹ بر صفر به برتری رسید و چهارمین و آخرین مدال طلای ایران در این رقابت‌ها را بر گردن آویخت.

ساروی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل بالتومانخ از مغولستان در یک دقیقه و ۴۸ ثانیه با امتیاز عالی ۹ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. ساروی در نیمه نهایی نیز برابر جئونگیل وون از کره‌جنوبی با امتیاز عالی ۸ بر صفر به برتری رسید تا چهارمین فینالیست ایران در ۵ وزن دوم این رقابت‌ها باشد.

به این ترتیب، تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پایان رقابت‌های قهرمانی آسیا با ۴ مدال طلای سعید اسماعیلی در ۶۷، ناصر علیزاده در ۸۷، محمد هادی ساروی در ۹۷ و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، ۳مدال نقره پویا دادمرز در ۵۵، محمدرضا رستمی در ۷۲ و رسول گرمسیری در وزن ۸۲ کیلوگرم و ۲ مدال برنز امیررضا ده بزرگی در ۶۰ و ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم، قاطعانه بر سکوی نخست آسیا دست یافت و با ۲۰۰ امتیاز و اختلاف زیاد نسبت به قرقیزستان و ژاپن از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد.

Share