شهریار حیدری: هیچ کس در دولت مسئولیت گرانی و تورم را قبول نمی کند

رئیسی اگر می خواهد رئیس جمهور بماند باید صدر تا ذیل کابینه را تغییر دهد

نماینده ردصلاحیت شده در انتخابات مجلس دوازدهم می گوید: مهم‌ترین دغدغه مردم ثبات بازار است که ظاهراً در دولت کسی متولی این قضیه نیست به این ترتیب که نه کسی پاسخگو است و نه کسی درکی از وضعیت موجود دارد و از طرفی کسی هم مسئولیت شرایط موجود را نمی‌پذیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، شهریار حیدری که در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس ردصلاحیت شده است، در گفتگو با خبرآنلاین از موضع گیری های مسئولان دولتی درباره شرایط اقتصادی کشور انتقاد می کند و با اشاره به تذکرات رهبر انقلاب درباره وضعیت معیشتی مردم، می گوید؛ «هیچ کس در دولت مسئولیت گرانی و تورم را قبول نمی کند، فقط از خودشان تعریف می کنند.»

حیدری گریزی به انتصابات در دولت رئیسی می زند و با تاکید براینکه رئیسی در انتصابات دچار خطای استراتژیک شد، می گوید؛«دولت اگر از مردم نظرسنجی کند به این نتیجه می‌رسد که باید در کابینه تغییر اساسی ایجاد کند.»

*****

*آقای حیدری! درخواست ها برای تغییر کابینه سیزدهم بالا گرفته است، به نظر شما تا چه اندازه ضرورت بازسازی کابینه وجود دارد؟

اگر درکی از واقعیت‌های موجود در فضای جامعه باشد، نیازمند بازنگری در تیم اقتصادی دولت هستیم، منتها فهم این درک سخت است، مشاهده می‌کنیم که هر اندازه کالاها خصوصا کالاهای استراتژیک گران تر می‌شوند، تلاطم و نوسانات ارز افزایش پیدا می‌کند، اما دولت و مشخصا تیم اقتصادی رئیسی از وضع موجود اقتصادی تعریف می‌کند، در صورتی که مشاهده کردیم مقام معظم رهبری در ابتدای سال نگرانی خود نسبت به تورم ابراز کردند اما دولت از وضعیت فعلی تعریف می‌کند.

مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی و معیشت مردم ندارند

در واقع نظارت و کنترلی بر بازار وجود ندارد، ضمن اینکه اشرافی هم نسبت به بازار وجود ندارد، مجموعه صحبت‌های مسئولین نشان‌دهنده عدم درک آنها از وضعیت اجتماعی، اقتصادی و معیشت مردم است وگرنه به این صورت صحبت نمی‌کردند. در حقیقت مقام معظم رهبری با درک از شرایط موجود تذکر دادند و صحبت کردند.

در حال حاضر مهم‌ترین دغدغه مردم ثبات بازار است که ظاهراً در دولت کسی متولی این قضیه نیست به این ترتیب که نه کسی پاسخگو است و نه کسی درکی از وضعیت موجود دارد و از طرفی کسی هم مسئولیت شرایط موجود را نمی‌پذیرد، حتی کسی نمی‌آید بگوید در وضع موجود اقتصادی ۱۰ درصد نقش دارم.

الحمداالله عملکرد همه از نظر خودشان مثبت، عالی و خوب است اما بیایند نظر مردم را بپرسند که از وضعیت موجود راضی هستند یا خیر.

البته مردم حساب نظام و دولت را جدا می‌کنند کمااینکه در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند و پای کار آمدند اما در عین حال به شدت نگران وضعیت موجود هستند و وضعیت موجود هم از نظر تورم و گرانی نگران کننده است و در دولت هم هیچ‌کس مسئولیت آن را قبول نمی‌کند اما همه از خودشان تعریف می‌کنند، هر مقامی می‌گوید علی‌رغم تحریم این اقدام را انجام دادیم و بهترین وضعیت را داریم، اما در مجموع به نظر می‌رسد بین مردم و بازار فاصله وجود دارد.

دولت در انتصابات دچار خطای استراتژیک شد
*فکر می کنید آقای رئیسی توانایی اصلاح کابینه در مسیر بهتر شدن را دارد؟

خدمات دولت باید در خدمت مردم باشد، دولت اگر از مردم نظرسنجی کند به این نتیجه می‌رسد که باید در کابینه تغییر اساسی ایجاد کند و افراد توانمند، با درک و فهم را سرکار بیاورد، دولت از صدر تا ذیل انتصابات دچار خطای استراتژیک شده است.

۳ سال از عمر دولت می‌گذرد بیایند گزارش دهند که در کدام استان پیشرفت کردند، واقعاً بود و نبود برخی مسئولین برای سیستم فرقی نمی‌کند چراکه کارآمدی و توان ندارند. بنابراین دولت اول باید بپذیرد در وضعیت موجود تورم و نابه‌سامانی وجود دارد و بعد براساس واقعیت‌های موجود تصمیم بگیرد. به اندازه‌ای مدیر توانمند در کشور داریم که می‌توانند کشور را اداره کنند اما از آنها استفاده نمی‌کنند چراکه در دولت مسائل سیاسی بر مسائل اقتصادی و معیشت مردم ارجحیت دارند.

*برخی معتقدند اصلاح کابینه در سال پایانی دولت اثری ندارد ولی برخی این مطالبه را مطرح می کنند، نگاه شما چیست؟

دولت یک روز هم خوب کار کند، به نفع کشور و جامعه است، در هر صورت یک سال از عمر دولت باقی مانده است، از این‌رو دولت تا دیر نشده اقدام کند کما اینکه بنابر تعبیر امام علی (ع) هر زمان جلوی ضرر گرفته شود، منفعت است.

الان هم تغییر کابینه به نفع دولت و مردم است. به عبارت دیگر اگر رئیسی به دنبال این است که دوره بعد هم رئیس جمهور شود نیازمند تغییرات اساسی از صدر تا ذیل کابینه از بخشدار تا وزیر است.

Share