سرلشکر باقری در مراسم تشییع شهید زاهدی:

جواب پشیمان‌کننده‌ای به دشمن خواهیم داد | عمر ‌رژیم صهیونیستی به‌سر آمده است

سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: در مراسم تشییع شهیدی گرد آمده‌ایم که همرزم و یاور دائمی شهید سلیمانی، شهید همدانی، شهید عماد مغنیه و همه شهدای بزرگ آزادی قدس شریف و مقابله با رژیم صهیونیستی بود و حمله اسرائیل بدون پاسخ نخواهد ماند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،  سرلشکر باقری، ‌‌رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در آیین تشییع شهید زاهدی در اصفهان با تبریک و تسلیت شهادت جمعی از فرماندهان جبهه مقاومت و گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای انقلاب تاکید کرد:‌ حمله اسرائیل بدون پاسخ نخواهد ماند، زمان عملیات، نوع عملیات و نحوه عملیات را ما تعیین می‌کنیم و قطعا با دقت انجام خواهد گرفت و دشمن را از کارش پشیمان خواهیم کرد.

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری اظهار داشت: شهید زاهدی پس از ۴۳ سال مجاهدت شبانه‌روزی جان خود را فدای اسلام، انقلاب اسلامی و آزادی قدس شریف کرد. امروز کنار پیکر مطهر این شهید و سایر شهیدان بزرگ دیگر اصفهان، شهیدان خرازی، ردانی‌پور، حبیب‌اللهی، همت، کاظمی، حجازی، میثمی، اقارب‌پرست و ده‌ها و صدها شهید فرمانده و ۲۴ هزار شهید گلگون‌کفن این استان بی‌نظیر کشور در میدان جهاد و شهادت در اصفهان گرد هم آمده‌ایم.

عمر ‌رژیم صهیونیستی به‌سر آمده است

وی افزود: در مراسم تشییع شهیدی گرد آمده‌ایم که همرزم و یاور دائمی شهید سلیمانی، شهید همدانی، شهید عماد مغنیه و همه شهدای بزرگ آزادی قدس شریف و مقابله با رژیم صهیونیستی بود. ملت بزرگ ایران و ملل آزاده جهان روز گذشته به‌برکت عملیات بی‌نظیر طوفان الاقصی و به‌برکت خون شهید زاهدی و همرزمانش روز قدس بی‌نظیری را بر تاریخ انقلاب اسلامی و جهان خلق کردند تا آمریکای جنایتکار و صهیونیست ظالم و کودک‌کش بدانند که عمر این رژیم به‌سر آمده است و راه دوری تا اضمحلال و نابودی آن باقی نمانده است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان آنکه مروری بر زندگی ننگین ۷۵ساله رژیم صهیونیستی نشان‌دهنده دو دوره مشخص است، خاطرنشان کرد: در دوره اول دوره فراز و اوج‌گیری و دوره بعد دوره افول و زوال آن است. صهیونیست‌ها و آژانس بین‌المللی صهیونیستی پس از کار و زمینه‌سازی و به‌بهانه کشتار مبهم هولوکاست در اروپا سرزمین قدس شریف، قبله اول مسلمین را غصب کردند و حکومتی ظالم را ایجاد کردند.

توطئه و طرح استکبار جهانی برای تغییر جهان اسلام

وی ادامه داد: با کمک‌های آمریکا و اروپای ریاکار و دروغگو این رژیم قدرت گرفت و در مقابله نظامی ارتش‌های عربی هر کدام بیش از ۶ روز در برابرش دوام نیاوردند و اگر انقلاب اسلامی نبود، توطئه و طرح استکبار جهانی برای تغییر جهان اسلام با حضور صهیونیست‌های جنایتکار شکل می‌گرفت اما دوره افول صهیونیست‌ها با انقلاب اسلامی آغاز شد. امام خمینی(ره) یکی از راهبردهای دائمی جمهوری اسلامی را مقابله با این تجاوز و ستمگری قرار دادند و روز قدس را برای بیان احساسات خالص ملل مسلمانان قرار دادند و فرمودند حتی کافی است که مسلمانان با یک سطل آب این رژیم را به مدیترانه بریزند و از آن روز روند قدرت‌گیری صهیونیست‌ها تغییر کرد.

سردار سرلشگر باقری با بیان آنکه در دوره رهبری امام خامنه‌ای، با شکل‌گیری و تشکیل نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌امر ایشان، روال شکل‌گیری مقاومت اسلامی جان تازه‌ای پیدا کرد، بیان کرد: جریان‌های غیراسلامی و کم‌توان به‌مرور به حاشیه رفتند و جریان‌های اصیل اسلامی، همچون حزب‌الله در لبنان، حماس و جهاد در فلسطین با قدرت تمام به میدان آمدند و از ۳۰ سال پیش تاکنون بر آن افزوده شده است.

طوفان‌الاقصی عملیاتی بی‌نظیر علیه اسرائیل بود

وی ادامه داد: طوفان‌الاقصی به‌عنوان عملیات تعیین‌کننده در ۱۵ مهر ماه سال گذشته بخش کوچکی از این کوه یخ بزرگ را نمایان کرد، عملیاتی بی‌نظیر، بدون نقص، توسط حداکثر یکهزار نفر رزمنده و سازمانی که بیش از ۱۵ سال در محاصره کامل در یک باریکه کوچک بودند، اینها در یک عملیات غافلگیرانه به صهیونیست‌های تا بن دندان مسلح هجوم بردند و این بلا را به سر او آوردند و شکست ویژه‌ای را به او وارد کردند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان آنکه اسرائیل دشمنی است که اساس آن بر قدرت نظامی، اطلاعاتی و پشتیبانی آمریکای جنایتکار و اروپا بنا گذاشته شده است خاطرنشان کرد: در این عملیات این رزمندگان با حداقل تلفات، تلفات چشمگیری به دشمن وارد کردند. اگر بگوییم که سرزمین غزه یک سرزمین کوچکی در حد ۴۰ کیلومتر در ۱۰ کیلومتر است، انگار که رود زاینده‌رود را از ابتدا و انتهای آن با ۴ کیلومتر در طرفین ببینیم، به‌مدت ۱۶ سال در محاصره باشد و هر از چندگاهی محاصره شود، رهبران آن ترور شوند و در این شرایط با انجام اقداماتی چون حفر تونل، ایجاد استحکامات و زیر تونل‌ها صنعت دفاعی ایجاد کردند و با طرح بی‌نظیر خود چنین بلایی را سر صهیونیست‌ها آوردند.

رژیم صهیونیستی در باتلاق نبرد غزه فرو رفته است

وی تصریح کرد: رژیمی که به‌دنبال سرزمین بزرگ نیل تا فرات بوده است یعنی کشورهای فلسطین، سوریه، مصر، اردن و عراق بوده امروز طی ۶ ماه گذشته گرفتار نبرد در یک سرزمین کوچکتر از یک شهر شده و در باتلاق نبرد غزه فرو رفته است، نه راهی برای خاتمه و نه راهی برای ادامه این جنایت دارد.

سردار سرلشکر باقری با طرح این سؤال که آیا پاسخ عملیات مجاهدان صلح کشتار زنان و کودکان، حمله به بیمارستان‌ها، کشتن بیماران به‌روی تخت، منهدم کردن مسجد و مدرسه و زیرساخت‌های شهر، ایجاد قحطی آب‌وبرق و امکانات اولیه زندگی است، گفت: چه توجیهی دارد که خودرو و امکانات تغذیه مردم گرسنه غزه را مورد هدف قرار دهند؟ این روش نبرد صهیونیست‌ها است که حقوق بشر غربی را به رخ جهان کشید و معلوم کرد که مدینه فاضله موردنظر آمریکا چه‌گونه سرزمین و حکومتی است چرا که می‌گفتند اسرائیل نمونه دموکراسی در خاورمیانه است در حالی که دموکراسی غربی است.

صهیونیست‌ها در غزه به هیچ‌کدام از اهدافشان نرسیدند

وی با بیان آنکه آنهایی که راجع به ماهیت واقعی آمریکا و اروپا تردید داشتند در مورد غزه آن را دیدند، اظهار داشت: بخش کوچک از ظلمی را که به آنها می‌شود، می‌بینید در حالی که شرایط در غزه بدتر است. صهیونیست‌ها بعد از ۶ ماه بمباران دائمی این سرزمین کوچک به هیچ کدام از اهداف خود نرسیدند، گفتند؛ “فرماندهانشان را می‌کشیم، مهمات و سلاحشان را می‌گیریم، اسرایشان را می‌گیریم.”، اما اکنون به هیچ کدام از این اهداف نرسیدند که مقابل رزمندگان غزه و فلسطین می‌گویند؛ “بخش اعظم توان خود را حفظ کردیم”.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: بعد از ۸۲ روز جنگ همچنان مقاومت غزه روز گذشته، راکت به‌سمت صهیونیست‌ها پرتاب کرد، تانک می‌زند، سرباز متجاوز می‌کشد و هنوز مقاومت تداوم دارد. پایان جنگ با غزه روشن است، شکست صهیونیست‌ها قطعی است، نه راه پیش دارند و نه راه پس و خروج از این بحران برای آنها بحران شده است.

حمایت بی‌شرمانه ‌آمریکا‌ و اروپای ظالم از صهیونیست‌ها

وی اضافه کرد: وضعیت سرزمین صهیونیست‌ها را ببینید، مردم هر روز مقابل حاکم جنایتکار آنجا جمع می‌شوند و فریاد بر سر آن می‌کشند، دودستگی سیاسی در آنجا ایجاد شده است، نافرمانی از حاکمیت دیده می‌شود، بخش زیادی از جوانان از کشور خارج شده‌اند. آنچه اتفاق افتاده بزرگ است، اقتصاد این حکومت از بین رفته است و دوام این حکومت امکان‌پذیر نیست. در بیرون با وجود حمایت بی‌شرمانه و کامل آمریکای جنایتکار و اروپای ظالم و دروغگو، صهیونیست‌ها پایشان به دادگاه در لاهه باز شده است.

سردار سرلشکر باقری با بیان آنکه در سراسر جهان مردم شبانه روز در خیابان هستند و در برابر سفارت این رژیم و آمریکا تظاهرات دارند و مردم جهان آگاه شده‌اند، خاطرنشان کرد: آبرویی برای صهیونیست و حامی جنایتکارشان باقی نمانده که برکت شهیدان اقصی، زاهدی و سایر شهیدان قدس و ایستگادگی مردم غزه و فلطسطین است. کسی باور نمی کند، یک بار ندیدیم مردم غزه، یک نفر بیاید و از مردم غزه گلایه کند و بگوید که من این همه از اقوام و خانواده‌ام را از دست داده، غذایی برای خوردن ندارم وتسلیم شویم که این موضوع برکت خون شهیدان و دمیده شدن روح امام راحل و انقلاب اسلامی در فلسطین و غزه هست.

آتش غزه تا اضمحلال و نابودی اسرائیل ادامه خواهد داشت

وی تصریح کرد: این آتشی که برافروخته شده است، خاموشی ندارد و تا اضمحلال و نابودی این حکومت ادامه خواهد داشت. طرحی که استکبار جهانی تهیه کرده بود، که جهان اسلام را با ایجاد نمایندگی تام‌الاختیار در این سرزمین مقدس از هم بپاشد و بتواند منطقه حیاتی و راهبردی غرب آسیا را برای همیشه تاریخ در اختیار گیرد و با مزایا و سرمایه‌های آن حکومت خود را بر جهان دائمی کند با تلاش این رزمندگان، نیروی قدس و یارانش، مردم فلسطین و لبنان، عراق، یمن و سوریه و سایر نقاط جهان اسلام و با حمایت ملت بزرگ ایران این روند برگشت و روند ضعف و افول این رژیم در پیش گرفته شد.

ته‌مانده آبروی اسراییل با اقدام اخیرش از بین رفت

رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزود: رژیم صهیونیست هرآنچه انجام دهد در یک سراشیبی و از روی انفعال انجام داده است، عملیات‌هایی که می‌کند تنها کاری است که از دستش برمی‌آید، این نیست که طرح دفاعی فعال داشته باشد چرا که یک کار کم‌ارزش و از سر ناچاری انجام می‌دهد و دست به دیوانگی می‌زند، حمله هوایی و موشکی به یک کنسولگری به‌عنوان یک مقر دارای مصونیت، برابر پیمان‌های بین‌المللی چه‌معنایی جز دیوانگی دارد چرا که خودزنی و خودکشی است، اگر ته‌مانده‌ای از آبرو مقابل سیاستمداران برای اسراییل وجود داشت با این اقدام از بین رفت.

مسئولیت اصلی جنایات اسرائیل به‌عهده آمریکاست

وی با ابراز آنکه “ما شهیدان بزرگی را از دست دادیم اما برکت خون آنها موجب سرعت گرفتن این افول و زوال خواهد شد”، تصریح کرد: آمریکا بیش از همه شریک این جنایت است، چه بپذیرد که در این امر دخالت داشته است و چه تکذیب کند تفاوتی ندارد، مسئولیت اصلی حادثه دمشق و جنایت‌های اسراییل به‌عهده آمریکا است و باید پاسخگو باشد.

سردار سرلشگر باقری افزود: تکلیف شهدای ما روشن است، اینها مؤمنان واقعی بودند، ایمان آوردند و پای پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع)، به این دین مبین، آیین پاک، معاد و اصول دینشان تا پای جان ایستادند و حتی هجرت کردند. شهید زاهدی در سه مقطع ۱۳ سال از عمرش را در حاشیه قدس به‌سر برد، دوری از خانواده، زندگی امنیتی و تعقیب دائم صهیونیست‌ها را تحمل کرد اما ایستاد که عظیم‌ترین جایگاه را نزد خداوند دارد. این شهید در روز شهادت امیرالمؤمنین(ع) توسط شقی‌ترین عنصر، رژیم صهیونیستی به شهادت رسید و به‌روش مولایش شهید شد.

عملیات‌هایی که شهید زاهدی در آنها جانفشانی کرد

وی خاطرنشان کرد: اصفهان به‌عنوان مهد شهادت، مهد شجاعت و ایثار، انقلاب، ایستادگی شهید بزرگ دیگری را تقدیم راه اسلام کرد، این شهید بزرگ و سایر شهیدان آن به خداوند پیوستند. این حقیر افتخار آشنایی و دوستی با این شهید را از روزهای اول دفاع مقدس دارم، قبل از آن در کردستان جنگیده بود، از ابتدای دفاع مقدس به جبهه جنوب آمد، و می‌توان به حضور ویژه او و مقابله ۹ماهه در دارخوین مقابل بعثی‌ها اشاره کرد و یا عملیات فرماندهی‌کل قوا که به‌سختی مجروح شد و شاید هرکسی بود می‌رفت و در ادامه به زندگی می‌پرداخت اما با اندک زمانی برگشت، خودش سوار تانک شد و حمله کرد و عملیات ثامن الائمه(ع) به پیروزی رسید.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان آنکه شهید زاهدی در عملیات طریق القدس، در رمل‌های چزابه بود، محوری که او فرماندهی کرد به عمق ۲۰کیلومتری دشمن حمله کرد و دشمن را ساقط کرد و پیروزی بستان را به ثمر نشاند، گفت: در عملیات پیروز لشگر امام حسین(ع)، شانه به شانه شهید ردانی‌پور، خرازی و جانبازان بزرگ ایستاد.

ناگفته‌هایی از سجایای اخلاقی شهید زاهدی

وی با بیان آنکه این شهید بعد از دفاع مقدس مسئولیت‌های سنگینی را در سایر یگان‌ها به‌عهده گرفت، خاطرنشان کرد: فرمانده‌کل قوای نیروی زمینی و هوایی سپاه شد، کسی که فرمانده یک نیروست، به‌خاطر خدا و جهاد در فلسطین، حاضر شد زیر دست فرماندهان نیروی قدس به‌عنوان هم‌رزم شهید سلیمانی و یارانش به جبهه‌های قدس بروند، ۱۳ سال آنجا ماند، یار و یاور سیدحسن نصرالله شد، رزمندگان حزب‌الله به او قسم یاد می‌کنند که آن‌قدر به او عشق داشتند که من آن را شاهدم.

سردار سرلشگر باقری با اشاره به ویژگی‌های این شهید اظهارداشت: فرماندهی خوش اخلاق، متواضع، فراری از دوربین و تریبون و معروفیت، اهل تحجد و عبادت خالص، اهل قرآن بود و هرچند زمان کوتاهی داشت قرآن می‌خواند. او فرماندهی شجاع و توانمند، با تدبیر و استراتژیست بزرگ در دفاع مقدس و جبهه مقاومت بود.

با حداکثر آسیب دشمن را از کارش پشیمان خواهیم کرد

وی ادامه داد: روز قبل از شهادتش در تهران که او را زیارت کردم و از نورانیتش بهره گرفتم همانند همیشه با دلی پر اما رویی خندان از آن جبهه گزارش داد، مسائل را گفت و پس از آن و دیدن دوستانش و قبل آن زیارت خانواده و اقوام مشتاقانه به زیارت امام رئوف امام رضا(ع) شتافت و پس از آن با سرعت و عجله به جبهه مقاومت رفت و جان عزیز را تقدیم راه اسلام کرد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: این اقدام یک اقدام از سر استیصال و انفعال است و بدون پاسخ ما باقی نخواهد ماند. رهبر عزیز فرمودند دشمن را پشیمان خواهیم کرد و دلاورمردان ما انتقام لازم را خواهند گرفت اما ما از شهید سلیمانی و زاهدی یاد گرفته‌ایم که زمان، طرح و نقشه عملیات را ما تعیین می‌کنیم. در زمان مناسب، با تدبیر و طرح و با حداکثر آسیب‌رسانی با دشمن به‌نحوی که آن را از کارش پشیمان کند قطعاً انجام خواهد گرفت.

Share